У Раді підтримали рішення про призупинення роботи української делегації у ПАРЄ

Парламентський комітет у закордонних справах одноголосно рекомендував Верховній Раді призупинити роботи української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Про це повідомив народний депутат, член комітету Володимир Ар’єв на своїй сторінці у FacebookFacebook.

"Рішення комітету ВР із закордонних справ щодо ситуації в ПАРЄ:

1. Призупинити участь української делегації в сесії ПАРЄ до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців Криму, та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ, які є в повній компетенції Ради Європи, як організації, яка відповідає за права людини, а саме - безумовне звільнення моряків і політв‘язнів, забезпечення прав кримських татар в анексованому Криму.

2. Рекомендувати голові Верховної Ради відкликати запрошення ПАРЄ брати участь в спостереженні за виборами в Україні.

3. Рекоментувати голові Верховної Ради відмовитися від участі від конференції голів парламентів в рамках ПАРЄ у вересні і провести відповідні консультації з головами парламентів інших країн-членів Ради Європи, які займають спільну з Україною позицію.

4. Рекомендувати МЗС не приймати кандидатуру нового голови офісу Ради Європи в Україні до проведенння консультацій з новообраним генеральним секретарем Ради Європи.

5. Направити звернення до країн-членів Ради Європи не приймати повноваження делегатів РФ в ПАРЄ, які перебувають під санкціями ЄС, а також звернення щодо подальшого дотримання цінностей Ради Європи", - написав Ар'єв.