Зрада, яку ви не можете забути: 80-річчя підступного нападу совєтів на Польщу

Nóż w plecy - do historii przeszło to określenie sowieckiej agresji na Polskę rozpoczętej 17 września. Nz. Kolumny czołgów sowieckich na polskiej ziemi, Kresy, 17.09.1939 r.
 
17 вересня 1939 року армія СРСР, в порушення міжнародного права та польсько-радянської угоди про ненапад, увійшла на територію Другої Речі Посполитої. Цим самим Радянський Союз виконав свої зобов’язання перед Німеччиною, що містяться в договорі Молотова-Ріббентропа.

Видання «Gazeta Polska Codziennie» звертає увагу, що саме виповнилося 80 років від цих трагічних подій, повідомляє Польське радіо.

«До сьогодні можна почути багато лозунгів, що 17 вересня ввійшла радянська армія; цю подію релятивізують і представляють ​​як таку, що мала визволити національні меншини, які жили на східних окраїнах польської держави. Це – помилка. 17 вересня нічим не відрізнялося від 1 вересня (цього дня 1939 року почався збройний наступ Німеччини на Польщу), крім агресора. Це був збройний напад, атака, і так слід це називати, – каже історик, публіцист, син одного з так званих проклятих солдатів (тобто солдатів підпілля після Другої світової війни) Тадеуш Плужанський.

– Разом з радянською армією прийшло винищення тисяч поляків. Грабіж, плюндрування та вбивства – ось що нам підготував Сталін на Сході», – додав публіцист.

Цього року кремлівська пропаганда вже не вдає, що не було угоди Молотова-Ріббентропа про ненапад між Радянським Союзом і Німеччиною, але замість цього подає масштабну інформацію про те, що угода була необхідною через поведінку Польщі, Великобританії і Франції.

17 вересня, певно, ми почуємо з Москви, що ніякої агресії СРСР на Польщу не було, була лише оборона населення «Західної Білорусі та Західної України» від «падіння польської держави». Тому ніколи досить виправляти брехню, - вказує видання.

Якби не угода з Радянським Союзом, Німеччина не напала б на Польщу. Наступ совєтів на Польщу не лише остаточно вирішив про її долю. Це також було переломною подією, яка призвела до того, що війна триватиме ще довго, - пише Марніц Герман.