Прокуратура Панами відкрила кримінальну справу проти Портнова за брехню

Спеціалізована прокуратура Панами прийняла рішення про відкриття кримінальної справи проти заступника голови АП часів Віктора Януковича Андрія Портнова за подання завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення. .

Про це повідомив адвокат п'ятого президента Петра Порошенка Ілля Новіков на брифінгу, який транслював "Прямий".

Новіков уточнив, що заяву Портнов подав у кінці липня і у ній стверджував, що особи, начебто пов'язані з Порошенком, здійснювали легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом. "До цієї заяви були долучені особисті заяви Портнова. Пан Портнов наполягав на тому, що прокуратура має розслідувати ці начебто злочини", - зазначив Новіков.

Він розповів, що розслідування йшло протягом двох місяців, прокуратура перевірила факти, що їх надав Портнов, і прийняла рішення закрити справу.

"У заяві Портнова не було фактів, які вказували б на причетність компаній, пов'язаних з Порошенком чи самого Порошенка до цих злочинів", - сказав Новіков.

Він додав, що 7 жовтня адвокат Портнова у Панамі подав заяву про повернення йому документів у цій справі.

А 13 жовтня було зареєстроване провадження за заявою адвокатів Порошенка проти Портнова за вчинення ним злочинів, передбаченого ст.384 КК Панами (за подання неправдивої заяви про вчинення кримінального злочину).

"Ми наполягаємо на тому, що рішення, прийняте панамською прокуратурою, є правильним, воно є обгрунтованим, і це непоганий приклад для Державного бюро розслідувань України, бо у даному випадку панамська прокуратура розібралася за два місяці", - підкреслив Новіков.

«Ми теж, тут в Україні, поставили питання про притягнення пана Портнова до відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про злочин. Було відповідне провадження порушено, було блискавично воно закрите слідчими Нацполіції. Українська правоохоронна система з причин політичних, з причин упередженості і неправового характеру, виглядає не гарно в порівнянні з правоохоронною системою Панами», – підкреслив адвокат Петра Порошенка Ігор Головань