Путін грає в покер, коли всі інші грають у шахи, - Каспаров

Російський опозиційний політик порівняв байдужість європейців до агресивної політики Володимира Путіна із самозаспокоєнням, яке панувало у світі напередодні Другої світової війни.

Екс-чемпіон світу з шахів, а нині опозиційний російський політик Гаррі Каспаров вважає президента Росії Володимира Путіна "найнебезпечнішою людиною у світі", яка є значно більшою загрозою для США, ніж бойовики з терористичної організації "Ісламська держава". Про це Каспаров заявив в інтерв'ю Yahoo News, опублікованому 30 вересня, повідомляє Deutsche Welle

Водночас Каспаров різко розкритикував як президента США Барака Обаму, так і європейських політиків. Американський лідер, на думку колишнього чемпіона світу, надто пізно відреагував на агресію Путіна в Україні, що в підсумку призвело до анексії Криму. А байдужість європейців до дій російського президента гросмейстер порівняв із самозаспокоєнням, яке панувало в світі напередодні Другої світової війни. При цьому він назвав лицемірством, що Вашингтон і його союзники домовилися про постачання зброї сирійським повстанцям, які борються з джихадистами, і відмовили після аналогічного прохання Україні.

Саакашвили: Грузия 4 раза подписывала соглашения с РФ и каждый раз Россия их вероломно нарушала

Опозиціонер підтримав режим санкцій, накладених на Росію, зауваживши, що в певний момент вони завдадуть збитків не тільки російській економіці, а й особисто Володимиру Путіну та його найближчому оточенню. Втім, для цього санкції необхідно зберегти щонайменше до березня 2015 року. Каспаров остерігається, що Путін може використати холодну зиму й загрозу перекрити постачання газу до Європи як важіль для пом'якшення санкцій. При цьому, припускає опозиціонер, російський президент блефує. "Він грає в покер, коли всі інші грають у шахи", - заявив Каспаров.

Екс-чемпіон світу також висловився за перенесення до іншої країни чемпіонату світу з футболу, який має відбутися в Росії у 2018 році. За словами Гаррі Каспарова, він не очікує для Росії нічого хорошого, поки Володимир Путін сидить у Кремлі, і "готується до прийдешньої холодної зими".

После заключения якобы перемирия возникла иллюзия, что самое тяжелое позади. Ничего подобного, - Илларионов