Публічна інформаційна активність президента Віктора Януковича має дві причини.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав головний редактор каналу ТВі Віталій Портніков.

"По-перше, у президента свято - він святкує третю річницю свого перебування при владі. Янукович є людиною, яка вихована в радянські часи у кращих традиціях того господарчого апарату, який завжди пожвавлював публічну активність у пам'ятні для нього дати. Це міг бути день народження Володимира Леніна або Леоніда Брежнєва, черговий ювілей Жовтневого перевороту. Але це ніколи не було пов'язано з реальними політичними подіями. На розширеному засіданні Кабміну мали розглядати серйозні та критичні питання функціонування української економіки. Те, що по його звершенню готувався банкет за участю керівників держави, показує: ці люди сприймають своє перебування на високих посадах та свою публічну активність виключно як свято", - зазначив він.

"По-друге, така його активність може бути пов'язана з тим, що зараз ситуація в економіці не виглядає критичною. Однак, стає очевидним, що Україна не отримає великих фінансових кредитів від міжнародних організацій. Тому кращого випадку, аби виступити зі звітом перед громадянами та журналістами, може вже не бути. Йому доведеться уникати спілкування з громадськістю через серйозні кризові проблеми в економіці та соціальній сфері", - наголосив журналіст.

За словами Портнікова, від такої публічності Януковичу просто буде приємно.

"Він красується у телевізійному ефірі, розмовляє зі спеціально підібраними статистами. Зустрічі Януковича з пресою відрізняються від тих, які проходять у Володимира Путіна. Там такі події мають пропагандистську мету – треба переконати росіян, яким сильним та видатним є їхній президент. Тому можуть виникати різні ситуації на кшталт звернення журналістки до Путіна: "Спасибо, Вова". У нас хіба можна уявити на прес-конференції Януковича: "Спасибо, Витя"?! Ні. Тому що вся публічна активність Януковича пов'язана тільки з бажанням його оточення зробити йому приємно, аби потім отримати від нього преференції. Це не має ніякого виходу на зовнішній світ", - зауважив він.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/_yanukovich-vihovanij-u-kraschih-tradiciyah-radyanskogo-gospodarchogo-aparatu-por/484664">Gazeta.ua</a>