Заява Обами про Крим. Повний ТЕКСТ

Сполучені Штати будуть разом з міжнародною спільнотою і завіряємо, що буде відплата за будь-яке військове втручання в Україні.

"В останні декілька днів Сполучені Штати реагують на події,які розмиваються в Україні. Протягом цієї кризи Сполучені Штати абсолютно чітко стояли  на позиціях відстоювання одного принципу – українці  мають право визначати своє власне майбутнє. Разом з Європейськими союзниками ми закликали до припинення протистояння і закликали українців піти шляхом стабілізації країни, створення представницького уряду та провести вибори цієї весни.

Я також розмовляв декілька днів  тому з президентом Путіним, і моя адміністрація  перебуває у щоденному  зв’язку з офіційними особами Росії. ми дали  їм  чітко зрозуміти, що вони можуть бути частиною зусиль міжнародної спільноти у підтримці стабільної і суверенної України, що є в інтересах на лише України та міжнародної спільноти, але й в інтересах Росії.
 
Але сьогодні ми глибоко занепокоєні повідомленнями про військові пересування які здійснює Російська  Федерація на території України. Росія має історичні зв’язки з Україною,включно з культурними та економічними зв’язками та військовою базою на території Криму. Але будь-яке  порушення суверенітету України  та територіальної цілісності буде глибокою дестабілізацією , що не є в інтересах України,  Росії чи Європи.

Це буде втручанням  в українські справи. Це буде чітким порушенням зобов’язань Росії  поважати незалежність,суверенітет та кордони України  та міжнародних  законів. Лише через декілька днів після Олімпійських ігор це призведе до засудження Росії у світі. Сполучені Штати будуть разом з міжнародною спільнотою і завіряємо, що буде відплата за будь-яке військове втручання в Україні.
 Читайте також: Российская политика неадекватна, - Маккейн
Події останніх декількох  місяців продемонстрували нам наскільки складною може бути демократія в країні з глибоким поділом. Але українці також нагадали нам, що люди мають право визначати своє власне майбутнє. Зараз ситуація змінюється з хвилини на хвилину. 

Віце-президент Байден розмовляв з прем’єр-міністром України і запевнив його, що у цей складний  час Сполучені  Штати підтримують зусилля українського уряду  і відстоюють суверенітет,територіальну цілісність демократичне майбутнє України. Я також вітаю тактику стримування з боку українського уряду та відданість міжнародним домовленностям.

Ми продовжуватимемо координувати наші зусилля з Європейськими союзниками, ми будемо у постійному контакті з урядом Росії і ми будемо інформувати вас пресу та американський народ по ходу подій".