"Уряд засекречує і відкриті засідання" - Тягнибок

Голова фракції ВО "Свобода" Олег Тягнибок під час засідання Погоджувальної ради заявив, що уряд Азарова продовжує засідати та ухвалювати надважливі для країни рішення у "таємному" режимі.

За його словами, останнім часом уряд намагається засекречувати і відкриті засідання, які відбуваються по середах, передає прес-служба партії.
Також він наголосив: "Уряд не соромиться засекречувати навіть питання порядку денного. Так, сьогодні Кабмін розглядає питання, яке так і прописане в порядку денному – "Таємне", доповідачем з якого є міністр економічного розвитку і торгівлі І. Прасолов".

"Якщо раніше матеріали засідань надавали депутатам за день до засідання, то останні два тижні секретаріати фракцій отримували такі документи вже після початку засідань Кабміну. Так, на своєму засіданні 20 березня 2013 року уряд розподілив кошти на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг загального користування у сумі 7,7 млрд. грн", - пояснив він.

Окрім того, за його словами, "порядок денний цього засідання уряду не було заздалегідь оприлюднено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. А матеріали засідання (проекти рішень) були надані секретаріату фракції, що є структурним підрозділом Апарату Верховної Ради, об 11:45 год., при тому що засідання уряду почалося о 10:00".

"Наслідком такого залаштункового ухвалення рішень є непрозорий розподіл коштів, коли деякі регіони отримують значно більше фінансування, ніж це можна було би логічно пояснити. Зокрема, за середнього показника коштів, спрямованих на будівництво, реконструкцію і ремонт доріг державного значення, що становить 280,4 тис. грн. на 1 кілометр, Донецька область отримає у 6,7 разів більше – 1,868 млн. грн. на 1 кілометр, Дніпропетровська область – у 4,5 разів більше від загальноукраїнського показника – 1,272 млн. грн." – зазначив Олег Тягнибок.

Нагадаємо, 1 квітня 2013 року взагалі не допустили на засідання Кабінету Міністрів України народного депутата України Юрія Сиротюка. Народного депутата Олександра Мирного видворили з засідання Кабміну.

Gazeta.ua