НАТО нарощує присутність в Балтійських країнах: Винищувачі з Данії прибули до Естонії

 

Чотири датських винищувачі прибули до Естонії. Це відбувається у рамках посилення НАТО своєї присутності у східних країнах-членах Північноатлантичного альянсу.

Під час церемонії прем’єр-міністр Естонії Тааві Роівас привітав рішення НАТО щодо направлення військових літаків у цю країну, зазначивши, що це допоможе посилити безпеку у регіоні, повідомляє Радіо Свобода

До цього часу єдина військово-повітряна база НАТО у країнах Балтії була у місті Сіауліай, що на півночі Литви. Починаючи з 2004 року звідти здійснювалося патрулювання повітряного простору Литви, Латвії і Естонії.

28 квітня до Естонії прибуло 150 американських військових. Загалом до Польщі та країн Балтії було направлено 600 американських солдат для посилення східних кордонів НАТО.

В борьбе за мировое господство у Путина шансов нет: НАТО ударит по России через 72 часа после ее вторжения в Украину

Британія та Франція 28 квітня направили до цих країн вісім військових літаків для посилення патрулювання повітряного простору. Чотири британських літаки приземлилися у Литві, тоді як чотири французьких – у північній Польщі.

Раніше НАТО оголосило про посилення охорони повітряного простору, моря та суші у країнах Східної Європи, щоб протистояти можливій російській агресії.

За оцінками оглядачів, на кордоні з Україно Росія сконцентрувала багато своїх військових. Москва це спростовує і звинувачує Захід у підігріванні напруги.