Українські військові звільнили від бойовиків Новий світ і зазнали втрат в бою під Шахтарськом,- прес-центр АТО

Прес-центр АТО

Підрозділи сил АТО звільнили від бойовиків населений пункт Новий світ Донецької області. Наразі тут відновлюється стабільне життя.

Сили АТО забезпечують проведення операції вздовж державного кордону України. Окремі підрозділи, які останнім часом постійно були під обстрілом різноманітних артилерійських систем в тому числі БМ 21 «Град» відведено на нові рубежі. Тепер особовий склад знаходиться на безпечних рубежах.

19.57 – здійснено обстріл з БМ-21 аеродрому Луганськ. Втрат немає.

21.30-21.35 – здійснено артилерійський обстріл блокпосту Нижня Ольховка.

00.20-01.00 – здійснено артилерійський обстріл блокпосту Макарове зі сторони Російської Федерації. Втрат немає.

01.30-02.15 – здійснено артилерійський обстріл Блокпосту Ільїнка. Втрат немає.

23.36 – здійснено обстріл з БМ-21 «Град» блокпосту поблизу населеного пункту Березове з напрямку Донецька

19.20 – здійснено обстріл з мінометів піхотинців неподалік населеного пункту Авдєєвка. Втрат немає.

20.45 – здійснено мінометний обстріл пункт пропуску Маринівка. Втрат немає.

21.45 – здійснено мінометний обстріл позицій Збройних Сил України поблизу населеного пункту Червонопартизанське зі сторони Російської Федерації.

02.15 – здійснено обстріл з БМ-21 «Град» позицій десантників в районі населеного пункту Маринівка. Втрат немає.

Переважаючи сили противника, використовуючи умови місцевості у населеному пункті Шахтарськ, із засідки, застосували зброю по наших військах. Підрозділи які виконували завдання щодо передислокації понесли втрати.

Протягом минулої доби авіація РФ кілька разів незаконно перетинала Державний Кордон України, заходячі вглиб нашої країни до 10-15 кілометрів. Сили АТО фіксують такі порушення радіолокаційними засобами та візуально. Зокрема, учора зафіксовано польоти чотирьох вертольотів вогневої підтримки з боку Російської Федерації. А за допомогою засобів РЛС – 3 авіаційні цілі, що рухались зі швидкістю 800 кілометрів на годину. За твердженням джерел авіаційна техніка заходить на територію України на надмалих висотах, а повертається в бік Російської Федерації з набором висоти.

Ми чітко усвідомлюємо що нас нахабно провокують завдаючи артилерійські удари по території України з боку сусідньої держави. Але такі дії не залишаться безкарними. Наразі відпрацьовуються декілька варіантів протидій, мета яких охолодити гарячі голови нашого північного сусіда.

Дмитрий Тымчук: Силы АТО выведены на безопасные рубежи от границы с РФ

31 липня на північ від міста Шахтарськ відбувся бій між військовослужбовцями сил АТО та терористами.

Наші бійці потрапили у засідку. Однак, незважаючи на складність ситуації вони прийняли цей вимушений бій. Нажаль українські десантники зазнали втрат. Загинуло 10-ть українських бійців. Та попри це вони дали відсіч російським найманцям. Зараз наші бійці відведені у тил. 8 тіл вже вивезено з зони активної фази АТО. Вирішуються питання щодо транспортування ще двох загиблих героїв. Та це ускладнюється тим, що бойовики ведуть постійний обстріл місця бою перешкоджаючи евакуації загиблих. Також спеціалісти сил АТО зіткнулись з проблемою ідентифікації тіл загиблих.

Адже бойовики вдягнуті в українські однострої, та на них відсутні буд-які знаки розрізнення