В Україні необхідно ліквідувати цілу низку спецпідрозділів СБУ та скоротити чисельність управлінь МВС.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат Геннадій Москаль.

"СБУ у такому вигляді, в якому воно існує — взагалі не потрібне. Має бути класична контррозвідка, в якій мають захищати нашу державу від іноземних спецслужб, щоби не було посягань на територіальну цілісність. Тобто, має бути відомство, яке захищає Конституцію. А інші спецслужби там не потрібні", - переконаний він.

Політик додав, що ліквідуванню підлягають цілі низки різних підрозділів, оскільки в сучасних українських реаліях вони стають не потрібними:

"Наприклад, там не потрібне головне управління з боротьби з корупцією. Дуже мало залишилося статей, які передбачають проведення слідство, тому вже і не потрібне таке роздуте слідство. Адже новий Кримінально-процесуальний кодекс скоротив кількість кримінальних справ, по яких необхідно проводити слідство. Крім того, нам не потрібні у нашій бідній державі три розвідки. Ми маємо прикордонну розвідку, головне управління розвідки Міноборони, ми маємо зовнішню розвідку. І всі вони брешуть президенту, бо черпають інформацію з одного комп'ютера".

"У нас стільки спецслужб, що напевно у Гітлера було менше їх, ніж сьогодні у нас", - наголосив нардеп.

На думку Москаля, не потрібне в Україні і головне управління по боротьбі з організованою злочинністю в МВС, бо воно дає "нульові показники". Він наголосив, що вже давно виступав з такими пропозиціями в АП, але результату не було.

"У нас давно потрібно багато чого в державі скоротити, бо воно не приносить користь. Ці спецпідрозділи не борються із злочинністю чи з впливом іноземних держав на Україну. Вони борються між собою", - підкреслив він.

"Це пережитки Радянського союзу і не бажання нікого зрозуміти цю проблему, - підкреслив Москаль. - Гітлера згубила велика кількість спецслужб, які взагалі вже були не контрольовані, і вже боролися між собою і збирали один на одного компромати. І у нас вже кожен другий знаходиться сьогодні в якійсь розробці".

Нагадаємо, що нещодавно з'явилася інформація про те, що президент України Віктор Янукович має намір ініціювати скорочення тисяч працівників спецпідрозділів Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ.