Тимошенко готують до вивозу за кордон - експерт

Екс-прем’єра Юлію Тимошенко готуються перевезти на лікування за кордон. Таку думку в коментарі Тижню висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Це проміжний етап її переводу на лікування за кордон», - коментує експерт переведення Тимошенко на лікування до лікарні «Укрзалізниці» у Харкові.

За його словами, екс-прем’єра можуть потім перевезти до Київської лікарні, а звідти «на літаку Червоного Хреста за домовленностями наймогутніших людей України і Європи вона переїде на лікування за кордон».

«Буде вольове рішення прийнято на рівні Мін’юсту, МОЗ, заступника генпрокурора Кузьміна або іншого заступника, і вона опиниться за кордоном. А Янукович скаже, що він до цього стосунку не має. І ми всі у це хором повіримо», - зазначив Небоженко.

Підтвердженням такої тези можуть бути заяви першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна у Брюсселі під час круглого столу у Європарламенті, присвяченому справі Тимошенко.

«Вони скажуть, ми почули ваші аргументи Заходу і ми знайшли аргументи у своєму законодавстві. Законодавство 1961 року дає можливість досі випустити всіх бандитів із в’язниці. Жоден злодій у законі за 20 років не посаджений. Точно таким рішенням буде звільнена Тимошенко», - не виключає експерт.

За його словами, якщо Кузьмін «захоче залишитися першим заступником генпрокурора, швиденько знайде вихід із ситуації».

«Якщо норма прийнята рік тому, то обійти її було б важко. Але коли вона прийнята 50 років тому, то обійти її не представляє труднощів для районного прокурора, тим більше для Кузьміна», - зазначив Небоженко.

Нагадаємо, 9 травня екс-прем'єра Юлію Тимошенко перевезли до лікарні в Харкові. При цьому проводити лікування буде німецький лікар Лутц Хармс, який вже почав виводити Тиомшенко з голодування. За його словами, лікування екс-прем’єра може зайняти від одного до двох місяців.

У той же день перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в Європейському парламенті визнав порушеннядекотрих «демократичних принципів» у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко та пояснив їх чинним Кримінально-процесуальним кодексом України.

Зазначимо, що генпрокурор Віктор Пшонка неодноразово наголошував, що Тимошенко не має права проходити лікування закордоном.