У центрі Львова на очах фанатів пройшло народне віче на захист української мови

Сьогодні в самому серці Львова – на площі Ринок пройшло народне віче на захист української мови – початок всеукраїнського здвигу «Українська хвиля».

Про це повідомив корепондент IA ZIK.

Віче зібрало близько тисячі осіб, більшість з яких – люди старшого віку, що прийшли захистити рідну мову у вишиванках. На протилежній стороні площі Ринок у той час тривали народні виступи до «Євро-2012». Організатором віча є Комітет опору диктатурі, серед його учасників – люди з прапорами різних політичних сил «За батьківщину», «ВО «Свобода», «Фронт змін», УРП «Собор», КУН, Партія захисників вітчизни, «Громадянська позиція» та інші.

На віче, зокрема, зібралися громадський діяч, поет Ігор Калинець, депутат ЛОР Ірина Фаріон, С. Кубів, нардеп А. Парубій, В. В’язівський, депутат ЛМР Ю. Кужелюк та багато інших.

Як зазначив Ігор Калинець, існує думка, що ми – галичани – не маємо права змушувати Донецьк говорити українською мовою, але є Конституція України, закони, Уряд, ВРУ, СБУ, які повинні подбати, щоб ця мова була і на сході України. За його словами, зараз потрібні протести у формі заяв, віче, маніфестів. Щоб не дати ворогу заспокоїтися, що він досяг того, чого хотів. Адже вороги зазіхають на ідею соборності української держави.

Заступник голови ВО «Свобода» Ірина Фаріон наголосила, що, проголосувавши за закон про мови, вони оголосили нам війну, а ми її прийняли. Питання мови, за її словами, не повинно бути вторинним чи третинним, адже кордони мови – це кордони держави. «Їх можна вилікувати від російського імперіалізму тільки українським націоналізмом, – наголосила Фаріон. Якщо не буде революції ще до виборів восени, маємо своїми бюлетенями розстріляти цю орду». Фаріон також заявила – Ні толерантності! І оголосила про початок мобілізаційної акції: учасникам віче роздавали листівки з проханням залишити свої координати і бути готовими в будь-який час виїхати до Києва на мобілізаційну акцію «Більше я не розкриватиму карти, які ще заходи ми передбачили», – додала вона.

Опісля виступив нардеп Андрій Парубій, який наголосив, що сьогодні в Україні тривають не політичні дискусії, а йде вторгнення в Україну, окупація на різних фронтах.