"Регіонал" пояснює зростання бізнесу Олександра Януковича впевненістю

Київ – Впевненість у собі чи гарні зв’язки? Що потрібно для того, щоб стати в Україні успішним бізнесменом? Упродовж минулого року активи бізнес-групи Олександра Януковича зросли майже вдвічі. Фахівці висловлюють здивування, оскільки, кажуть вони, важко уявити таке стрімке зростання компанії у період падіння економіки.

Чисті активи групи МАКО, власником якої є старший син президента Олександр Янукович у 2012 році зросли майже вдвічі і сягнули 0,97 мільярда гривень. Про це йдеться у прес-релізі групи з посиланням на комбіновану звітність, аудит якої проводила компанія PricewaterhouseCoopers.

Що ж потрібно для того, щоб стати в Україні успішним бізнесменом? На переконання народного депутата від Партії регіонів Владислава Лук’янова потрібно мати впевненість.

«Впевненість дає можливість більш позитивно оцінювати майбутнє і дозволяє інвесторам більш сміливо отримувати кредити розуміючи, що бізнес буде працювати хоча б на тому рівні, на якому розраховується, і підприємство матиме обігові кошти, щоб повернути кредити», – вважає регіонал.

Супер геній чи син президента?

Наразі в Україні відбувається падіння в усіх сферах економіки, окрім сільського господарства. Відтак, щоб у таких умовах бути успішним бізнесменом, потрібно бути «генієм, або ж сином президента», каже Радіо Свобода народний депутат від партії УДАР Павло Різаненко.

«Всі сфери падають, тільки сільське господарство показує зростання, – наголошує Різаненко. – І «МАКО Холдинг» сільського господарства особливо не має, то потрібно бути супер генієм, або потрібно бути просто сином президента. Я не вважаю, що це його досягнення. Це та система, яка у нас є, коли бізнесом без прикриття адмінресурсу, правоохоронних органів, прокуратури та судів нормально займатися неможливо».

Економіки падає, активи – зростають

Жодна компанія не може так швидко зростати під час падіння економіки, вважає старший консультант Київської школи економіки Володимир Дубровський. Тож якби таке сталося у європейській країні, це могло б призвести до імпічменту президента.
«Для всіх очевидно, що це пов’язано з тим, що це не просто якийсь Олександр Янукович, а це Олександр Янукович, який син Віктора Януковича, – зазначає експерт. – У будь-якій цивілізованій країні цій фірмі потрібно було б це дуже ретельно спростовувати. Це стало б предметом розслідування і, зрештою, привело б президента до імпічменту. Не може фірма у ситуації, коли економіка падає, так швидко зростати без всяких на те поважних причин».

Група МАКО об’єднує «МАКО Холдинг» (Донецьк), банк ПАТ «ВБР» а також понад 10 підприємств в Україні, Голландії та Швейцарії. «МАКО Холдинг» працює на українському ринку з 2006 року і займається інвестиціями у будівництво. Сумарні активи холдингу становлять 1,7 мільярда гривень.