Гундяєв запевняє, що РПЦ завдають ударів для перевірки глибини віри

Патріарх Московський і Всєя Русі Кіріл назвав міфом твердження про зрощування Російської православної церкви з державою. Про це глава РПЦ заявив в інтерв'ю програмі "Вести недели" телеканалу "Росія".

На його думку, цей міф створений спеціально для того, щоб показати, що через таке зрощення церква, нібито, претендує на управління людською свідомістю і волею.

"А з цього робиться висновок, що церква небезпечна з точки зору свободи, що вона буде поневолювати ваша свідомість", - сказав патріарх.

На його думку, Російська православна церква за останній час зазнала добре продуманому удару. Мета цього удару, вважає патріарх Кирило, перевірити, наскільки глибока віра у народу.

Як повідомлялось, нещодавно Кіріл заявив, що РПЦ не піде з інформаційного поля і буде наполягати на збереженні в світі абсолютних критеріїв відмінності добра і зла.

«Те, з чим ми стикаємося сьогодні в інформаційному просторі, руйнує поняття совісті ... Кожен живе по своєму розумінню. Нам здається, що суспільство нежиттєздатне, якщо воно руйнує моральну основу свого буття. Тож ми не хочемо йти з інформаційного простору і не підемо . Хоча ми усвідомлюємо, що ми там в меншості і ми слабка частина цього інформаційного простору - у нас немає стільки грошей, скільки у тих, хто пропонує інший образ думок і життя», - сказав Кіріл.

Нагадаємо, у сепні поліція затримала і порушила кримінальну справу проти краснодарського активіста-еколога Сурена Газаряна за спробу протесту поблизу великої земельної ділянки з величезним особняком, який вважаютьдачею патріарха Кіріла.

Весною 2011 року російські екологи виявили незаконне будівництво храму-палацу на території державного лісового фонду на чорноморському узбережжі Краснодарського краю. Імовірно, будує його управління справами президента Росії для Московського патріархату Російської православної церкви.

Пізніше у Російській православній церкві заявили, що під Геленджиком будується церковно-адміністративний центр РПЦ.

Згодом глава синодального відділу зі взаємин церкви і суспільства протоієрей Всеволод Чаплінзаявив, що туристам потрібно гідно себе вести «в місці, яке стане святим».

Крім того, нещодавно Чаплін пояснив певні аспекти моральності, які практикують в РПЦ. Зокрема, Чаплін заявив, що що священнослужителі не повинні соромитися приймати дорогі подарунки, оскільки люди висловлюють цим свою любов.

Раніше протоієрей  Чаплін вже висловлював свою думку з приводу носіння або використання священнослужителями дорогих речей, і його висловлювання викликали бурхливу громадську дискусію в ЗМІ та інтернет-просторі на тему "Церква і розкіш".

Нагадаємо, під час візиту голови РПЦ Кірілла до України в об’єктив українських журналістів потрапив годинник на руці патріарха Кіріла - фірми Breguet, ціна якого коливається від 28 тисяч до 36 тисяч євро залежно від компанії-продавця.

Читайте також: Замість зміцнення позиції «Русского міра», патріарх Кірілл дедалі більше дискредитує РПЦ