Є домовленості про виведення всіх російських військ і техніки з України – МЗС Німеччини

Між Україною і Росією є домовленості, що всі російські війська і техніка мають бути виведені з території України.

Про це у вівторок заявив міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, повідомляє Радіо Свобода

«Є домовленість між Україною і Росією, що всі російські солдати і зброя, які досі залишаються на території України, мають бути відведені. Міжнародна спільнота буде уважно стежити на цим», – заявив він..

Штайнмаєр висловив переконання, що «Росія зобов’язана відіграти свою роль в імплементації мінських домовленостей щодо припинення вогню на Донбасі».

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що участь Росії в українському конфлікті є «дуже-дуже очевидною», і її дії не можна залишити без наслідків. Водночас, за її словами, у німецького уряду немає ніяких сумнівів в тому, що воєнним шляхом конфлікт в Україні вирішити не можна.

Дмитрий Тымчук: ночью российско-террористические войска грубо нарушая условия перемирия совершили не менее 5 обстрелов наших позиций

5 вересня в Мінську контактна група підписала протокол, у якому, серед іншого йшлося про негайне припинення вогню з 18:00 за київським часом на сході України. Протокол має 12 пунктів і передбачає, зокрема, обмін військовополоненими, забезпечення гуманітарної допомоги, моніторинг режиму припинення вогню на кордоні.