Віктор Янукович поводиться як "звичайний африканський диктатор", - Сергій Власенко

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко, який сьогодні шість годин провів у Головному слідчому управлінні ГПУ, заявив, що політичні репресії в країні продовжуються, а події навколо нього та дії слідчих Генпрокуратури не мають нічого спільного ані з КПК, ані з законністю, ані з юриспруденцією.

Власенко повідомив, що події навколо нього пов'язані з його діяльністю у якості захисника лідера опозиції Юлії Тимошенко і є розправою.

"Я цілком розумію, що те, що відбувається, пов’язано з моєю діяльністю захисника лідера української опозиції Юлії Тимошенко. Це звичайнісінька розправа, про яку вже писав спеціальний доповідач ПАРЄ П. Омциг, який сказав, що для розправи зі своїми політичними опонентами Віктор Янукович застосовує зовнішню форму кримінального процесу, яка за своїм змістом не має нічого спільного з юриспруденцію", - наголосив Сергій Власенко.

"Хамство, яке царює в ГПУ, повірте, це щось на кшталт такого доброго 37-го року: коли тебе викликають по одній справі - ти з’являєшся сам без будь-якого примусу - тобі починають хамити, до тебе застосовують фізичне, ну я не скажу насилля, але застосовують до тебе фізичну силу, у тебе виривають твою власність, тобі нав’язують якогось хлопчину, який тримтячими руками показує адвокатське посвідчення і каже, що тепер він твій адвокат. На жаль, це реалії України в переддень підписання Угоди про асоціацію", - заявив він.

Сергій Власенко повідомив, що подивився "одним оком" матеріали ГПУ: "це не має нічого спільного ані з новим Кримінально-процесуальним кодексом, ані з законністю, ані з юриспруденцію, ані з чим".

Він підкреслив, що влада продовжує політичні репресії, і "це немає нічого спільного з європейським вибором України".

"Перед Вільнюським самітом Віктор Янукович продемонстрував, що не збирається згортати політичні репресії, він не збирається виконувати вимоги Європейського Союзу", - наголосив захисник Юлії Тимошенко і нагадав, що головна вимога ЄС полягає в припиненні політично мотивованого правосуддя, а Віктор Янукович поводиться як "звичайний африканський диктатор".