Мавзолей Леніна продовжує традиції світових релігій - Путін

Президент Росії Владімір Путін на зустрічі зі своїми довіреними особами заявив, що мавзолей Леніна на Красній площі продовжує традиції світових релігій, які закликають шанувати мощі святих. Також Путін підтримав ініціативу про відродження звання "Герой праці".

"... Поїдьте в Лавру, на Афон, там мощі святих людей, і в цьому сенсі комуністи традицію перехопили, зробили це грамотно, зробили це у відповідності з потребами свого часу", - сказав Путін. Він також висловив думку, що багато постулатів комуністичної ідеології були взяті з релігії.

Зокрема, російський президент сказав, що "кодекс будівників комунізму - це все, що в Біблії, подивіться: не вбий, не вкради, не побажай дружини ближнього свого, це все там прописано".

Дебати про те, що робити з тілом Владіміра Леніна, яке перебуває в мавзолеї в центрі Москви, не припиняються в російському суспільстві. У квітні цього року Фонд громадська думка провів опитування, з'ясувавши, що за поховання Леніна виступають 56% росіян, проти - тільки 28%.

Путін також підтримав ініціативу про відродження звання "Герой праці". А от кого ним нагороджувати, передбачається вирішити пізніше.

"Вважайте, що ми з вами таке рішення прийняли", - сказав Путін, розмірковуючи на тему відновлення радянського звання "Героя соціалістичної праці" в усіченому вигляді.

Путін сказав, що робити кальку з радянського часу зараз вже не можна. "Треба всім разом подумати… повинні бути критерії ясні і зрозумілі, не просто за кількість опрацьованих років, а за результат, за внесок у розвиток країни", - зазначив Путін.

У список довірених осіб Путіна входять близько 550 осіб з різних регіонів країни. У ньому, зокрема, фігурують імена відомих співаків Стаса Михайлова, Стаса П'єхи та Надії Бабкіної, режисери Федір Бондарчук, Олександр Невзоров та Нікіта Міхалков, футболістів Андрія Аршавіна, Ігоря Акінфєєва, Олександра Кержакова, прокремлівських політологів Дмитра Орлова і Сергія Маркова та інші.

Спочатку інститут довірених осіб діяв тільки під час передвиборчої кампанії, але тепер у Кремлі планують проводити регулярні зустрічі з ними. Передбачається, що цей інститут "стане постійно діючим каналом зворотного зв'язку із суспільством протягом усього терміну повноважень президента", оголосила перед зустріччю кремлівська прес-служба.

BBC