Події в Україні - незворотні, - Бжезинський

 
фото з сайту ru.tsn.ua

Український Євромайдан є незворотньою подією, яка приведе до серйозних геополітичних наслідків.

Про це заявив американський політолог, радник з національної безпеки при президенті США Джиммі Картера Збігнєв Бжезінський у своїй статті у Financial Times передає Інтерфакс-Україна.

Політолог прогнозує, що Україна "рано чи пізно" стане частиною демократичної Європи", а Росія, "швидше, рано, ніж пізно" обире цей шлях.

За оцінкою З.Бжезінського, сплеск українського патріотизму "є сигналом того, що прихильність національної незалежності стає реальною політичною домінантою". Особливо, на його думку, це відноситься до української молоді, яка більше не відчуває себе ні з мовної, ні з історичної точки зору, частиною "матінки Росії". Два десятиліття незалежності сформували нове мислення, якому не властива русофобія, проте воно стверджує історичну ідентичність українців як невід'ємної частини європейської цивілізації.

За його словами зараз ЄС має показати гнучку політику та проявити "чуйність" до потреб Києва в економічній та фінансовій підтримці. За його словами, вплив українських тенденцій на Росію буде відчутно у віддаленій перспективі.

"Народжуваний новий середній клас Росії прийде до висновку про те, що єдиний розумний шлях - стати справді сучасною, демократичною, а можливо, навіть і провідною європейською державою".