Судді ВАСУ свідомо пішли на порушення закону та на професійний злочин, приймаючи суто політичне рішення щодо позбавлення мандатів двох народних депутатів.

Таку думку Gazeta.ua висловив колишній народний депутат, екс-міністр юстиціїСергій Головатий, коментуючи рішення Вищого адміністративного суду, який позбавив мандатів народних депутатів Павла Балогу і Олександра Домбровського.

"Права в цьому рішенні - нуль. Судді зробили те, що заборонено робити Конституцією. При чому, це судді звичайної юрисдикції. Вони скоїли посадовий злочин", - обурився політик.

Він переконаний, що судді ВАСУ мають нести відповідальність за своє рішення.

"Їх треба покарати за це. Бо це скоїно усвідомлено. Кожен мало-грамотний юрист, який закінчив юридичний факультет, прочитає перелік підстав, за якими можна позбавити депутата мандату. І цього випадку, за яким винесено рішення суду, у переліку немає", - пояснив екс-міністр.

Головатий зауважив: "Бо виборчий процес завершився, офіційні результати оголошені і депутати прийняли присяги. Всі юридичні вимоги депутатами було виконано. При чому, їхні повноваження підтвердила Центральна виборча комісія, а це єдиний орган, який може підтвердити чи не підтвердити повноваження народних депутатів після виборів".

"Більше того, депутат після прийняття присягу у своєму статусі є непорушний. Все. Його не можна позбавляти повноважень окрім підстав, передбачених Конституцією — за власним бажанням, у зв'язку зі смертю, за втратою громадянства тощо. Судді свідомо пішли не те що на порушення закону, а на посадовий, професійний злочин. Вони обов'язково мають бути притягнуті до відповідальності", - наголосив він.

Рішення ВАСУ було суто політичним, переконаний Головатий, тому і до відповідальності суддів варто притягнути через політичну площину.

"Навряд чи Вища рада юстиції, яка повністю підконтрольна владі, сама вдасться до покарання цих суддів. Але в цьому разі питання переходить у політичну площину. Оскільки у політичну площину увійшли судді, які приймали це рішення, асиметричною має бути і відповідь політиків, і перш за все, політиків всіх трьох опозиційних сил", - запевнив він.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/481834">Gazeta.ua</a>