Олланд і Обама обговорять ситуацію в Україні

Президент Франції Франсуа Олланд, який у понеділок розпочинає триденний державний візит до США на запрошення свого американського колеги Барака Обами і його дружини, планує з-поміж іншого обговорити ситуацію в Україні.

Про це повідомили у прес-службі Єлисейського палацу (адміністрація президента Франції), передає Укрінформ.

«Президент Франції Франсуа Олланд розпочинає у понеділок державний триденний візит до США на запрошення Барака та Мішель Обами. Програма візиту передбачає переговори президентів, серед тем двостороннього обговорення буде питання розвитку ситуації в Україні», - зазначили в прес-службі.

Нинішній візит є першим за останні 18 років державним візитом президента Франції до США. Востаннє Сполучені Штати відвідував президент Франції Жак Ширак у лютому 1996 року.

Обама: Українці не хочуть, щоб на їх прагненнях поставили хрест. +ВІДЕО

Франсуа Олланд летить до США без першої леді Франції. Водночас його супроводжують сім міністрів, група депутатів і сенаторів, більше 40 керівників найбільших французьких компаній. Очікується, що у перший день візиту Олланд відвідає Монтічелло (штат Вірджинія), де разом з Обамою відвідає будинок третього президента США Томаса Джефферсона.

11 лютого Олланд і Обама проведуть переговори у Вашингтоні, під час яких обговорять міжнародні питання. Зокрема, крім ситуації в Україні, президенти обміняються думками щодо розвитку подій в Сирії, Ірані та обговорять загрозу тероризму у країнах Північної і Центральної Африки.

Окрім того, обидва президенти відвідають меморіальний цвинтар в Арлінгтоні, де поховані учасники воєн, президенти, голови Верховного суду й астронавти США. Там президент Франції вперше посмертно нагородить орденом Почесного легіону одного з солдатів, які брали участь у Другій світовій війні на території Франції. Завершиться другий день візиту урочистим обідом на честь французького лідера.

У середу Олланд відвідає Каліфорнію, де у Сан-Франциско зустрінеться з керівниками найбільших американських підприємств та французькими підприємцями, що працюють в США.