«Межигірський» стиль Януковича – це естетика Надєжди Кадишевої і зімбабвійський розмах

 

11 квітня, 2012  ▪  Клеопатра Пироженко 
Останнім часом українці з дедалі більшим захопленням обговорюють приватне життя керманича, хоча це неодноразово намагалися заборонити навіть за допомогою законодавчих важелів. На щастя, зробити цього так і не спромоглися, адже, зрештою, як тоді пересічному українцеві побачити «покращення життя вже сьогодні»?
 
0000

Так, звички і забаганки гаранта української держави є недешевим задоволенням, але перш ніж дорікати йому за це, ми хочемо звернути увагу на те, що наш президент не є унікальним у своїй маніакальній пристрасті до вульгарної краси. Ба більше, на наше щастя, у нього ще не найвищі запити. Не вірите? Ми вам це доведемо.

От принаймні останній приклад. Легендарний дебаркадер. Як комбінація звуків «Дебаркадер Януковича» звучить дуже вишукано і гарно, виглядає ще більше вражаюче. Втім, якщо пильніше поглянути та покопирсатися в пам’яті, можна зрозуміти, що всі ці знімки нагадують веселу фотосесію «жениха», який шукав майбутню наречену в інтернеті, виклавши на сайті знайомств цілу купу світлин в інтер’єрах з ліпниною, золотом, картинами й іншим нестримним гламуром. Якщо порівнювати обидва інтер’єри, то в цьому двобої Віктор Федорович зазнав нищівної поразки. От якби він теж попозував на тлі своїх статків, та ще й у білому костюмі, чи у багатій шапці та шубі чи, може, навіть у халаті, тоді можна було б сказати, що наш президент дотягує до рівня інтернет-божевільного. А так навіть до цього не дотягує.

Рушаймо далі. Кабінет. Якщо порівняти приватний кабінет Януковича в Межигір’ї з кабінетом в Овальному домі, то він, звичайно, за всіма статтями виграє. Але ми не підемо таким простим шляхом, що нам та Америка? Самими Штатами цигансько-єнакієвський стиль не перекриєш. Тут не без естетичного впливу поп-діви підстаркуватих «совків» Надєжди Кадишевої. А також ми рівняємося на Зімбабве, позаяк саме там можна очолювати країну, не замислюючись над долею народу, адже головне, щоб перші люди жили в розкошах і комфорті. А решта? Та не такі вже вони й люди. Тож, якщо надихатися інтер’єрами зімбабвійського президента, то нашому варто облаштувати собі ще один додатковий кабінет просто у ванній, з великим телефоном, телевізором і яскравим оздобленням у вигляді колон чи чогось на кшталт цього.

Літак. Щодо президентського літака ситуація неоднозначна. Порівнюючи знімки нещодавно придбаного літака Януковича з літаком Путіна, розумієш, що український президент має досить скромні вимоги щодо розкошування порівняно з російським колегою (який вміє залишатися президентом, навіть будучи прем’єром). Водночас наш дає фору за рахунок того, що хоч візуально і скидається на нужденного родича, зате витратив на цю промовисту скромність вдвічі більше, аніж росіяни на своє сусальне золото на унітазах. Тож наш гарант виводить нову аксіому – не все те, що не блищить, коштуватиме менше, ніж золото.

Взуття. Якщо уважно спостерігати за взуттєвими вподобаннями Віктора Федоровича, то важко втриматися від порівняння його з героїнею телесеріалу «Секс і місто» Керрі Бредшоу. Котра, за сценарієм, мала взуття на $40 тис. На щастя, нашому президентові неважко її переплюнути. Він уже з'являвся у лакованому взутті за $3 тис., у туфлях зі шкіри страуса, які тягнуть щонайменше на $1000. До того ж керманич полюбляє взуття зі шкіри пітона. З такими смаками назбирати взуття на $40 тис. нічого не вартує, особливо якщо обирати більш коштовнi моделі. От, наприклад, Nike випустив кросівки? оздоблені діамантами за $50 тис. Так однією покупкою можна перевершити Керрі Бредшоу.

Лампи. Віктор Федорович, хоч як дивно, відомий своєю пристрастю до коштовних освітлювальних приладів. То у нього лампа на робочому столі коштує $10 тис., то люстра дотягує до сотні (звісно, теж тисяч, і теж доларів). Не можемо тут не провести аналогію з вождем, який завжди житиме в наших серцях. Якщо лампочка, яка до повальної електрифікації була пишнотою, у нашого народу все ще асоціюється з Іллічем, то, можливо, іменем Януковича називатимуть незабаром непомірно дорогі освітлювальні прилади. Люстра Януковича. Звучить непогано.

Мистецтво. Віктора Федоровича легко задобрити, цілком достатньо його світлий лик зобразити на якомусь витворі мистецтва. Це може бути просто бюстик чи портретик, килим чи навіть кавун із майстерно вирізаним обличчям президента. Януковича малюють навіть на іконах! Але це, на жаль, ще не край. Покійний вже Сапармурат Ніязов колись наказав відлити себе в золоті, вивівши президентський шик на кардинально новийрівень, адже з золотою скульптурою ніякими кавунами не позмагаєшся.

Гелікоптер. А от із цими літальними апаратами Віктор Федорович відзначився. Мало того, що його вертоліт за $17 млн втричі дорожчий, ніж, скажімо, у Путіна чи Обами, так він пішов навіть далі. Наш керманич начебто розвиває вертольотну інфраструктуру країни, а насправді робить все для своєї зручності за шалені бюджетні гроші. Зокрема, державний коштом у понад 100 млн грн спорудили вертолітний майданчик біля Чернечої гори в Каневі. І головне, за традицією прикривають це тим, що це, мовляв, на догоду туристам, які приїдуть до Києва на Євро-2012. От вони приїдуть і захочуть до Тарасової могили, а їм тут бац! І вертоліт, щоб швиденько злітати. Так, тут президентові забаганки нікому перевершити не вдалося, щоправда, цікаво, як їх виправдовуватимуть, коли Євро завершиться. Чи, може, ми цілком дотримуватимемося зімбабвійської моделі?