Денис Олейников: Моє відношення до Євро-2012

Денис Олейников

Отже, моє відношення до Євро-2012, що розпочався в Україні:

1) треба розділити [футбол і сбірну України] і [державу УРКАЇНА Віктора Хведоровича і його "бригады"]. Футбол - це велика гра. А хлопці із збірної будуть грати не за шапкокрада, а за УКРАЇНУ МРІЇ, яка у кожного з них і нас своя, власна. Тому - підтримуєм наших!

Янек - це невеличка історична "болячка" на тілі гарної і небезнадійної країні, яка дуже потрібна для імунітету від популізму і безвідповідальності. Але ця болячка дуже скоро зникне, це неодмінно станеться, питання лише в тому, як саме це відбудеться - терапевтичним шляхом або хірургічним.

2) Бойкот Євро-2012 був беспрецедентно успішним, неочікувано успішним. Він є прикладом надрезультатівної безлидерської акції, над якою працювали декілька груп, навіть не пов`язаних між собою. Сотні великих ЗМІ написали і видали в ефір сюжети при репресії і обмеження свобод в Україні, це питання дискутується на найвищому рівні у Європі і США. Як і планувалося, ми НЕ відмінили Євро, але звернули увагу цілого світу на те, що відбувається у нас.

3) Що зараз? Треба ставитися гостинно і привітно до фанів-відвідувачів Євро. Треба як найкраще репрезентувати нашу УКРАЇНУ МРІЇ, Україну людей - але кожен раз, у приватних розмовах, на футбольних трибунах або за пивом з чіпсами, розказувати європейцям про політичних в`язнів, розгон демонстрацій, закриття опозиційних телеканалів, переслідування громадських активістів. Нехай працює "народна дипломатія"...

4) ...і коли після Євро фани повернуться додому і розкажуть друзям, про гарних і привітних людей, які живуть в окупованій криміналітетом державі і потребують співчуття і солідарності діямі - ми усі підемо далі, і будемо вимагати: блокування рахунків і закордонного майна Януковіча і поплічників, обмеження в`їзду до ЄС і США, торгівельних санкцій проти їх підприємств і т.д.

Це не вирішить проблеми - цілковіте вирішення знаходиться в Україні. Але це обмежить їх ресурси, конче потрібні на "покупку" мітингів і "прихильників". І нехай вони паникують, рятують вкрадене, ховають його в Монте-Карлах і Кіпрах - це все одно не допоможе...