Перші леді України

Дружина екс-президента Леоніда Кравчука 77-річна Антоніна Михайлівна не відвідувала публічних заходів. Зробила це лише раз — у січні 2009-го. Тоді в столичному Українському домі президент відзначав 75-річчя.

— Я ніколи не забороняв своїй дружині давати інтерв'ю чи з'являтися на людях, — каже 79-річний Леонід Кравчук. — Вона сама вирішила не робити цього.
Познайомилися на економічному факультеті Київського університету. До виходу на пенсію Антоніна Михайлівна викладала там економіку.Зараз консервує абрикоси, сливи та вишні, любить готувати.

72-річна Людмила Кучма була першою леді 10 років.

30 років працювала інженером у конструкторському бюро об'єднання "Південне", що у Дніпропетровську. Її вітчим був головним технологом "Південмашу". Кажуть, саме він допоміг Леоніду Кучмі зробити стрімку кар'єру директора підприємства. 1996-го створила Фонд "Україна — дітям". Захоплюється музикою, живописом і літературою.

51-річна Катерина Ющенко народилася у США. Закінчила факультет дипломатичних відносин університету Джорджтауна.

Щоб заробити кошти на навчання, у 15 років працювала офіціанткою, згодом — нянею. Була заступником голови офісу громадських зв'язків Білого дому. Працювала в секретаріаті Мінфіну США.

З Віктором Ющенком познайомилася в літаку. З 2001-го очолює благодійний фонд "Україна — 3000". Колекціонує ікони, цікавиться дизайном та архітектурою. Носить одяг вітчизняних дизайнерів і любить куховарити. Фотографії відпочинку родини викладає на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Президент 62-річний Віктор Янукович живе у резиденції у Межигір'ї під Києвом. Його 61-річна дружина Людмила Миколаївна —в особняку на околиці Донецька.

— Я допомагаю своїй невістці Олі доглядати за сином Іллею, — каже вона.

Людмила Янукович — інженер-будівельник. Працювала в проектному бюро Єнакіївського металургійного заводу. Там 1969-го познайомилася з Януковичем.

Під час помаранчевої революції 2004-го звинуватила опонентів, що вони взувають американські валянки і їдять"наколоті" апельсини.
— Я їй казав: "Навіщо ти полізла на трибуну?". А вона: "Я жінка, я — твоя дружина", — говорив Янукович.

Перша леді регулярно ходить на прем'єри Донецького оперного театру. Часто відвідує церкви. Кажуть, дає милостиню знедоленим.

Gazeta.ua