Збір підписів для позову проти Януковича

Об'єднана опозиція розглядає можливість проведення всеукраїнської акції зі збору підписів громадян для судового позовупроти президента Віктора Януковича. Про це в ефірі телекомпаніїТВі повідомив голова ради об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк. Як пише Ukranews, депутат зазначив, що опозиція вже почала ставити в обласних і районних центрах намети для збору підписів.

Яценюк вважає, що українці повинні подати в суд на президента за зловживання ним владою. "Є десятки фактів (перевищення влади), починаючи від Харківських угод і закінчуючи політичними репресіями", - зазначив він. При цьому, політик додав, що труднощі полягають у тому, що для подання позову до суду або для ініціювання референдуму необхідно збирати не тільки підписи, але й паспортні дані громадян із вказанням місця проживання.

З його слів, не всі українці готові надавати відповідну інформацію, тому що бояться влади. ВодночасЯценюк вважає, що опозиція повинна переконати людей у тому, що їм боятися нема чого. "Це повинен бути мільйонний позов проти чинного президента", - підкреслив Яценюк. Зі слів політика, відповіднийпозов буде поданий до одного з українських судів і може дійти до Європейського суду з прав людини, наголошує Zaxid.net.