Янукович пояснив, що євроінтеграцію Януковича гальмують європейці

Стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України. Про це заяви президент Віктор Янукович під час неформальної зустрічі з Клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії, повідомляє прес-служба глви держави.

Янукович також підкреслив, що в цьому питанні «для нас важливіші не формальні перспективи, а конкретні результати у процесі переходу суспільства на європейську модель розвитку».

За словами президента, сьогодні ми бачимо, що європейці не готові до конкретних кроків і віддають перевагу заявам.

«Ми усвідомлюємо причини цієї ситуації і - я вже про це говорив неодноразово - ми готові почекати», – зазначив Янукович.

Однак, за його словами, це не означає паузи в європейській трансформації України. Навпаки, підкреслив він, «ми концентруємося на домашньому завданні», зокрема вдосконаленні національного законодавства та приведенні його до європейських стандартів.

Як повідомлялось, нещодавно посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра пояснив, що Євросоюз спостерігає за гальмуванням інтеграції України до європейської спільноти, і у цьому винна сама Україна. За його словами, зокрема, йдеться про внутрішні українські процеси, пов’язані зі звуженням прав і свобод громадян, тиском на опозицію, зазначив він.

«Держави – члени ЄС на сьогодні не готові голосувати за Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, оскільки Київ демонструє відкат від європейських цінностей», - зауважив Тейшейра.

Нагадаємо, 1 липня президент Польщі Броніслав Коморовський, заявив, що євроінтеграція України перебуває під великим знаком питання через внутрішньополітичну ситуацію та незрозумілий розвиток подій напередодні парламентських виборів.