Азаров за чотири роки збагнув, що "російські партнери" йому голову морочать

Прем’єр-мінстр Микола Азаров заявив, що в України не залишилося іншого шляху, як зменшувати енерговитрати і шукати альтернативу надто дорогим російським газу і нафті. Про це Азаров заявив на засіданні кабміну 11 вересня, повідомляє прес-служба уряду.

За словами Азарова, конкурентоспроможність вітчизняних товарів є заручницею несправедливого газового контракту з Росією, що яскраво демонструє хімічна галузь, де витрати на сировину і енергію складають дев’ять десятих собівартості, а вартість енергоносіїв «з’їдає» кошти, які можна було б витратити на модернізацію і розвиток виробництва.

«Свого часу російські партнери обіцяли нам перегляд несправедливої ціни на газ. На жаль, досі це залишається лише обіцянками. Україні газ продовжує коштувати набагато дорожче, ніж іншим країнам Європи. Водночас діє надмірне вивізне мито на російську нафту. Таким чином, іншого способу, ніж зменшувати енерговитрати і знаходити альтернативу надто дорогим російським газу і нафті, для нас не існує. Така залежність, яка є, Україні не по кишені», - наголосив Азаров.

Він також звернув увагу, що низька глибина переробки нафти на вітчизняних заводах та неприйнятно малий, у порівнянні з сучасними технологіями, вихід світлих нафтопродуктів не забезпечують рентабельну роботу на дуже дорогій російській нафті. Тако ж «неможлива рентабельна робота хімічних підприємств на дуже дорогому російському газі».

Як повідомлялось, нещодавно Віктор Янукович заявив, що Росія пропонує Україні принизливі умови перегляду газового контракту, на які влада погодитися не може. Тому питання диверсифікації постачання енергоресурсів, Янукович вважає однією зі складових захисту національних інтересів України.

Нагадаємо, у берізні Азаров обіцяв домогтися перегляду газових контрактів з Росією до кінця нинішнього року.

Тиждень.ua