Сергій Лещенко: Новий глава СБУ виявився фахівцем з безпеки на фірмі Януковича

Сергій ЛещенкоЖурналіст "Української правди"

Останні дні журналісти ламали голову над призначенням нового глави Служби безпеки України.
Аж ось на сайті СБУ з'явилася офіційна біографія Олександра Якименка.
І розгадка цього кадрового рішення виявилася дуже проста. Як і все у діях Януковича. Ключем є слово "Сім'я".
Отже, за біографією, до 2007 року Якименко працював "на оперативних та керівних посадах в Службі безпеки України".
Які саме посади обіймав Якименко – не вказується. Але показове інше. В 2007 році уряд Януковича іде у відставку. І Якименко також втрачає посаду в СБУ.
Далі, як сказано в його біографії, у "2007 – 2008 роках працював спеціалістом управління внутрішньої безпеки корпорації "МПС", місто Донецьк".
За скромною абревіатурою "МПС" ховається корпорація "Міжрегіональний промисловий союз", власником якої на 99% є компанія "Лемтранс", найбільший приватний вантажний залізничний перевізник України.
А "Лемтранс", починаючи з червня 2007 та до кінця минулого року, був спільною власністю Ріната Ахметова та Віктора Януковича.
Щоправда, частка, що належала президентській родині, була захована на фірму "СПС-Груп", за якою маячить охоронець резиденції "Межигір'я".
Про це детально описано в статті "Сторож "Межигір'я" як партнер Ріната Ахметова, або Схованка грошей Януковича"

До речі, Якименко – не єдиний високопосадовець, що має запис "Міжрегіональний промисловий союз" у трудовій книжці. На початку 2000-х керівником корпорації МПС працював нинішній міністр інфраструктури Володимир Козак.

Після роботи в корпорації "Міжрегіональний промисловий союз" у біографії нового глави СБУ – взагалі провал.

Написано "2008 – 2010 роки – працював на тимчасових роботах без укладення трудових угод". Що це значить? Працював нелегально? За договорами підряду? Чи місце роботи вирішили взагалі не світити?

А потім Янукович стає президентом, і "спеціаліст управління внутрішньої безпеки корпорації "МПС" спочатку іде керівником СБУ в Севастополь, а потім – в Донецьку область.

Далі "покращення" було вже не стримати – в 2012 році Якименко стає першим заступником глави СБУ, а в 2013 – керівником усієї спецслужби. "Сім'я" рулить! 2015 рік насувається.