У Москві бачать, що Україну вже не затягнути до Митного союзу – експерт

Після виставлення російським "Газпромом" рахунку "Нафтогазу" так званих штрафних санкцій, значно зменшилися шанси вступу України до Митного союзу.

Так вважає незалежний експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін, про що він сказав у коментарі Gazeta.ua.

"Мені здається, що цей рахунок "Газпрому" українському "Нафтогазу" – це вже останні цвяхи... Те, що відбулося вже не можна відпрацювати назад. Крапку неповернення Україна і Росія майже перейшли у питанні Митного союзу. Тобто це мало б значно зменшити бажання України вступати до Митного союзу", – зазначив експерт.

За його словами, це також підтверджує декларований останнім часом владою курс на євроінтеграцію.

"Заяви керівництва держави про бажання підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом у листопаді цього року є кроком у тому ж напрямку, тієї політики, що Україна не бажає, не може й не хоче йти у Митний союз. Отже, Росія намагається хоча б щось урвати: частину майна чи якісь значні кошти. У Москві бачать, що Україну вже не затягнути до Митного союзу", – наголосив Саприкін.

Нагадаємо, ВАТ "Газпром" у січні виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму $7,09 млрд за недобір природного газу в 2012 році, виходячи з передбаченої контрактами вимоги take or pay. Україна офіційно відмовилася платити "Газпрому" так звані штрафні санкції, мотивуючи це тим, що не має для цього підстав, і виконує всі умови договору.

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/business/482032">Gazeta.ua</a>