Кернес і Добкін на день космонавтики запустили ракету самоліквідації, - Олег Соскін

 Харків 12 квітня 2013 року став місцем проведення чергової акції об’єднаної опозиції «Вставай, Україно!». Що виокремлює цю акцію з-поміж числа інших? По-перше, дуже важливо, що опозиція нарешті зайшла на Східну Україну. По-друге, Харків є одним із столичних міст України, центром області, що межує з Російською Федерацією. По-третє, населення Харкова становить понад мільйон чоловік, по-четверте, саме тут у в’язниці тримають одного із політичних лідерів, колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко.

Все це дуже символічно, оскільки показує, що опозиційний рух не обмежується західними і центральними областями та Києвом, в нього все більше втягуються і східні міста. Харків до цього часу перебував у сплячці, його приспали підлеглі Януковича Кернес і Добкін. Однак, треба сказати, що 12 квітня  вони зробили все для того, щоб  пробудити Харків зі летаргії. Мабуть, вони все-таки погано вчили в школі природничі науки і не знають дію третього закону фізики, згідно із яким сила дії породжує адекватну силу протидії.
Кернес і Добкін зробили все, щоб Харків пробудився і харківська громада стала на бік опозиції. Кращого піару і брендингу для опозиції навіть не можна уявити.  Це ж треба було таке придумати, щоб спочатку в судовому порядку домогтися заборони на проведення маршу, потім забрати з маршрутів тролейбуси, трамваї, автобуси, дезорганізувати весь  рух громадського транспорту в місті-мільйоннику. Вони  створили харків’янам і гостям міста такі величезні проблеми для пересування, зібрали своїх підлеглих і влаштували цирк у вигляді проведення так званих робіт щодо заміни тепломагістралей, ремонту дротів, влаштували в будній день в робочий час якесь свято для школярів і змагання із стрітболу. Завдяки цим діям тепер харків’яни розуміють, що об’єднана опозиція – це дуже серйозна сила, адже Кернес і Добкін вирішили боротись з нею всіма засобами. Оскільки вони не пошкодували ні інформаційних, ні громадських, ні людських, ні фінансових, ні інших ресурсів на таку вакханалію, щоб дезорганізувати життя міста, то, мабуть, вони разом із своїм патроном Януковичем дуже бояться об’єднаної опозиції.
Отже, тепер харків’яни побачили, що об’єднана опозиція є великою силою, і ця сила реально протистоїть правлячому режиму, який разом із своїми підручними так серйозно її сприймає. Без сумніву, тепер в Харкові почнеться підйом хвилі опозиційного руху, а рейтинг і Януковича, і Добкіна з Кернесом відповідно падатиме. Далі в Харкові наростатимуть протестні виступи по різним приводам. Все більше членів харківської громади діятимуть рішучіше і радикальніше. А вимагати у них від влади дійсно є чого.
По-перше, в Харкові дуже складна кримінальна ситуація, саме тут відбуваються найбільш демонстративні, зухвалі вбивства, досі не знайшли убивць сім’ї харківського судді Володимира Трофимова, харківського журналіста Василя Климентьєва, злочинців, які у 2009 році розстріляли в Харкові 3-ох інкасаторів. По-друге, борг міста Харкова складає майже 400 млн. гривень, з них 300 млн. гривень – це позика в «Ексімбанку» на підготовку до Євро-2012. Отже, міський голова не в змозі розрахуватися з боргами, і замість того, щоб займатися цими питаннями, він вирішив стати політиком, реакціонером.
По-третє, в Харкові в жалюгідному стані перебуває житловий фонд, ми ж пам’ятаємо, як тут 16 грудня 2012 року  вибухнув будинок. Тому, мабуть, мерові зараз треба в першу чергу опікуватися цим питанням, щоб знову десь у місті не повторилася така трагедія. По-четверте, в Харкові спостерігається засилля в’єтнамців, китайців, ринки перебувають під контролем іноземців, тому ситуація може бути схожою до Санкт-Петербургу, де на ринках відбуваються криваві побоїща із вбитими і пораненими. Чому Кернес думає, що цього не може трапитись в Харкові? По-п’яте, метро в Харкові теж не у відмінному стані, тому увагу треба і цій сфері приділити, зайнятися громадським транспортом.
А Добкін повинен взятися за питання сланцевого газу, видобуток якого може призвести до справжньої екологічної катастрофи. Чи в Харкові вже не пам’ятають жахливої аварії, яка сталась у 1995 році на Диканівських очисних спорудах, коли лайном заливало місто і лише НАТО врятувало харків’ян? То ж Кернес і Добкін краще б перевірили, чи є загроза того, що на Диканівській станції може знову статися аварія, або взяли під контроль питанням, чому закриваються заводи і тисячі мешканців міста втрачають роботу а не здійснювали порушення конституційних прав громадян на свободу мирних зібрань.
Отже, Кернесу і Добкіну треба займатися господарською діяльністю в інтересах громади Харкова та області. Ось цим треба опікуватися, а не розігрувати фарс і створювати перепони для опозиції. Тому вони повинні винести відповідні висновки, а саме: по-перше, їм необхідно вчитись, і обов’язково вивчити закони фізики. По-друге, потрібно пам’ятати народну мудрість, що коли сієш вітер, то пожнеш бурю. По-третє, не треба в собі виховувати комплекс лакузи і лизати чоботи своєму пану-пахану, бо він все одно цього не оцінить. Достатньо пригадати, чим закінчилось життя Кушнарьова, Брагіна, Джарти і ще багатьох.
Без сумніву некваліфіковані, незграбні, непрофесійні , дії Кернеса і Добкіна суттєво посприяють росту настроїв ненависті до Януковича і правлячого режиму, і зростанню рейтингу об’єднаної опозиції, зокрема Юлії Тимошенко. Можна навіть сказати, що Кернес і Добкін своїми руками готують підґрунтя для звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці. І насамкінець, виглядає так, що 12 квітня в день космонавтики Кернес і Добкін вивели на орбіту ракету  по стерилізації їх самих та їхнього патрона Януковича. То ж залишається лише побажати їм успіху в цій справі.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
Олег Соскін, професор, голова Української Національної Консервативної партії