Німеччина не розуміє геополітичного значення України

   Андреас Умланд. Фото: dialog-ev.de

Політична еліта Німеччини не здатна зрозуміти геополітичне значення України, тому й досі нема жодної офіційної перспективи членства України в ЄС.

Таку думку висловив лектор Німецької служби академічних обмінів та доцент кафедри політології у Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" Андреас Умланд у статті для видання Euobserver.

Умланд пише, що нерозуміння німецькими політиками важливості України пов'язане з постійним домінуванням Росії у загальному баченні Східної Європи у Німеччині.

Крім того, Умланд вважає, що провал в євроінтеграції України зумовлений також повільністю бюрократії ЄС і скептичним ставленням деяких національних еліт країн-членів до ідеї вступу України.

"Звичайно, численні дивацтва в українській внутрішній політиці та незграбність її дипломатів на міжнародній арені також відігравали свою роль протягом останніх трьох років", - зазначає експерт.

Однак, продовжує Умланд, наукові дослідження на тему розширення ЄС доводять, що умовна, але правдоподібна пропозиція майбутнього членства в ЄС є важливим чинником успішного переходу до демократії у посткомуністичних країнах Східної Європи.

На думку Умланда, Німеччина і Захід загалом повинні більш прихильно ставитися до України, оскільки авторитарні тенденції в Україна все одно слабші, ніж в інших пострадянських країнах, а дестабілізація "неоавторитарного режиму Януковича" є лише питанням часу.

Читайте повну версію статті: "Німеччина потребує нової Ostpolitik".