Світ про Кризу в Україні. Реакції політиків та ЗМІ

Карикатура з матеріалу "Економіст".

На сторінках видання "National Interest" колишній посол США в Україні розмірковує над притомним підходом США до ситуації в Україні.
"Погляньте на суперечливий дзвінок Нуланд. Ми чуємо, як чиновниця говорить, що кращим прем'єром був би Яценюк. Але ось минуло майже 2 тижні після витоку телефонної розмови Нуланд із послом США в Україні, а Яценюк досі не очолює уряд України. Очевидно не так маріонетки відповідають своєму хазяїну".
"США не закликали до зречення демократично обраного президента Януковича. США не засуджували протестувальників, які вимагають його відставки, через очевидну недемократичність багатьох його дій. Вашингтон визнає, що для демократичного вирішення кризи необхідна згода опозиції та уряду".
"Просто для порівняння, співставте позиції Вашингтона та Брюсселя з позицією Сергія Глазьєва, радника президента Путіна, експерта з України. Він називає протестувальників "путчистами" та закликає Януковича не вести з ними переговорів".

Республіканці знову отримують імідж критичної до Москви партії - пише Дженніфер Рубін на сторінках "Вашингтон пост".
Блог вказує на критичні висловлювання лідерів республіканців щодо Путіна та втручання Росії в українські справи. Матеріал цитує сенатора Теда Круза, Техас.
"Я думаю, що напрямок, який обрала Росія є проблемним. Проблемним для Росії, проблемним для США та світу. Путін систематично притісняє свій народ, він використовує недоліки зовнішньої політики Барака Обами для розширення сфери впливу Росії, і я думаю, що він робитиме все можливе, щоб розширити вплив Росії та спробувати відновити СРСР. Ми бачимо тиск Росії на Грузію, Україну. Це небезпечно, але нажаль Обама не робить нічого, щоб протидіяти Росії".

Жодної інформації про фінансову допомогу Україні з Європи - пише "Волл-стріт джорнал".
"Міністри закордонних справ Європи говорили про намір простимулювати Київ, але не дають жодної конкретної інформації щодо можливої економічної допомоги, або санкцій до чиновників відповідальних за застосування сили до мітингувальників".
"Хоча ЄС заявляв про допомогу та реальну політичну підтримку налаштованому на реформи уряду, його обіцянки поки не обросли конкретикою. Баронесса Ештон та пан Філе кілька разів відвідували Київ, але небажання ЄС вступати у торг за вплив на Україну із Росією дає критикам підстави говорити, що ЄС дає Києву порожні обіцянки", - йдеться у матеріалі.