«Правий сектор» у Львові не дозволив випустити ВВ з частини. ВІДЕО

Близько 20 представників «Правого сектора», що прийшли 13 лютого під головний контрольно-пропускний пункт військової частини 4114 не дозволили військовослужбовцям вийти на патрулювання Львова, як це було обумовлено напередодні. Наразі обидві сторони домовились дочекатись 12:00, коли відбудеться нарада щодо узгодження подальших дій.

Так близько 10:00, коли автобуси з внутрішніми військами намагались виїхати з військової частини, представники «Правого сектора» живим щитом перегородили виїзд колони. Також вони відновили розібрані напередодні барикади, повідомляє zaxid.net

Командир військової частини полковник Валерій Смолов підійшов до барикади з бійцями, щоб розібрати її і вивезти бійців ВВ у місто. Учасники спротиву кинулись боронити барикаду і, щоб не допустити конфлікту, люди вмовили військових почекати почекати до 12:00, коли підійдуть громадські активісти, аби відновити переговори.

Як відомо, напередодні, керівництву Західного територіального командування внаслідок переговорів з координаторами вдалось домовитись про часткове розблокування військової частини 4114. Її блокують ще з 19 січня і дотепер.

Водночас представник «Правого сектора» на прізвисько «Сірко», що представляє львівську сотню самооборони, розповів , що випустити нікого не дадуть: «Хай забирають ВВ з Києва і направляють до Львова на патрулювання районів».

Натомість Андрій Породко, що був одним з тих, хто напередодні вів переговори з керівництвом Західного оперативного командування щодо часткового розблокування частини, сказав представникам «Правого сектора», щоб вони організували подальше блокування в/ч, бо після 3-тижневого блокування людей на барикадах не вистачає, а деякі барикади і пости лишаються порожніми.

Відтак, військові повернулись до казарм і погодились почекати до 12:00. Тоді відбудеться нарада щодо узгодження подальших дій.

Планується, що перемовини триватимуть до 18:00. Щонайменше до цього часу блокування триватиме.

Нагадаємо, що на сесії Львівської обласної ради 11 лютого заступник начальник ГУ МВС у Львівській області Сергій Маруняк доповідав про те, що за січень рівень злочинності на території Львова зріс. «В той час, коли хтось на Майдані, інші вчиняють злочини і розкрадають майно. За січень місяць було скоєно 2085 злочинів, половина з них – це майнові злочини, це квартирні крадіжки, незаконні заволодіння автотранспортом і пограбування».

Відтак він попросив депутатський корпус та голову обласної посприяти у перемовинах з активістами щодо розблокування внутрішніх військ, аби ті заступили на службу на території Львова: «Реально 40% маршрутів патрулювання на території міста Львова забезпечують вони. А так як вони сидять в казармах, на території міста і Львівщини незначна кількість міліції знаходиться на патрулюванні».

Після переговорів між представниками комітету Майдану Львівщини, Самооборони Львова, Козацької сотні, «Правого сектору» з керівником управління Західного територіального командування генералом Юрієм Алерровим сторони дійшли згоди в тому, що з військової частини 4114 на вул. Стрийській, 146, виїжджатимуть лише господарські автомобілі. Солдати в частині наразі залишаться заблокованими.