Военнослужащие в Крыму заслуживают статуса "участников боевых действий", - Турчинов

Обращение Председателя Верховной Рады, исполняющего обязанности Президента Украины - Верховного Главнокомандующего к личному составу Вооруженных Сил Украины на территории Автономной Республики Крым, к членам семей военнослужащих.

Спикер ВР, и.о. президента Александр Турчинов обратился к военнослужащим АР Крым, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-службу "Батькивщины".

В своем обращении он поблагодарил военных за мужество и высказал им слова поддержки. Также и.о. президента подтвердил, что власти готовы сделать все возможное для поддержки и помощи как военнослужащим, так и их семьям. Вместе с тем, военнослужащим обещано статус "участников боевых действий".

Далее приводимо текст обращения на языке оригинала:

Товариші офіцери, прапорщики і мічмани, сержанти і старшини, солдати і матроси! Шановні члени сімей військовослужбовців!

Читайте также: Украина не может воевать в Крыму, – Турчинов

Український народ вперше в історії своєї державності виборов право будувати справді демократичну країну, де пануватимуть людська гідність, верховенство права, соціальна справедливість, національна та міжетнічна рівність.

На перешкоді руху України у майбутнє постала російська військова агресія в Автономній Республіці Крим. Ззовні розгортається руйнівний сценарій порушення територіальної цілісності Української держави.

Критичної гостроти набув зухвалий військово-політичний тиск проти України на Кримському півострові. Особовому складу Збройних Сил України в Криму випало непросте випробування першими протистояти неприхованим військовим спробам анексії української території.

Своєю вірністю Військовій присязі та витримкою ви вже перемогли у цьому протистоянні. Збройні Сили України в Криму зірвали плани агресора, стримуючи відверті провокації на межі можливого вибуху, та забезпечуючи передумови для врегулювання конфлікту і збереження цілісності країни.

Україна пишається захисниками своєї Вітчизни!

Від імені українського народу запевняю, що ваші зусилля не марні, Крим був, є і буде невід'ємною частиною Української держави.

Ваш високий патріотизм та відданість військовій присязі будуть належним чином оцінені українським народом. Військовослужбовці, які гідно несуть службу на території Кримської автономії та Севастополя, заслуговують на статус "учасників бойових дій". Керівництво української держави дбатиме про соціальне та додаткове пільгове забезпечення військовослужбовців та їх родин у повному обсязі, включаючи надання гідного житла, освітніх можливостей для дітей, відповідних пенсій, інших соціальних привілеїв. Виконуючи свій конституційний обов'язок із захисту та оборони держави, ви маєте завжди пам'ятати, що Батьківщина та весь український народ завжди разом з вами.

Слава Україні та її Збройним Силам!

Голова Верховної Ради України
Виконуючий обов'язки Президента України -
Верховний Головнокомандувач Збройними
Силами України
О.В.ТУРЧИНОВ