У Санкт-Петербурзі "розіп'яли" прихильницю Pussy Riot

Кадр відеозапису з сайту fontanka.ru
Кадр відеозапису з сайту fontanka.ru

У Санкт-Петербурзі близько Собору Воскресіння Христового, також відомого як "Спас-на-Крові", активісти провели акцію на підтримку учасниць панк-групи Pussy Riot, в ході якої одна з активісток була "розіп'ята" на хресті. Про це 12 липня повідомляє "Фонтанка.Ру".

Як наголошується, повішена на хресті активістка була у в'язаній кольоровий масці, подібній до тієї, в яких виступають учасниці Pussy Riot. На горизонтальній перекладині хреста було написано "Тут може бути ваша демократія", а біля нього перебувала коробка для пожертвувань з написом "На відновлення репутації РПЦ".

Як відзначає "Росбалт", незважаючи на проведення акції в туристичному місці в центрі міста, вона не привернула значної уваги перехожих. Активістка провисіла на хресті близько 40 хвилин, після чого її зняли звідти прибули на місце співробітники поліції.

Три учасниці групи Pussy Riot - Надія Толоконникова, Марія Альохіна та Катерина Самуцевіч звинувачуються в хуліганстві. Приводом для порушення кримінальної справи став перформанс в Храмі Христа Спасителя, в ході якого 21 лютого п'ятеро дівчат у масках виконали композицію "Богородиця, Путіна прожени!".

Дівчата були затримані в березні 2012 року і поміщені під арешт, який згодом кілька разів був продовжений. 12 липня прокуратура затвердила обвинувальний висновок у справі і направила матеріали в суд. Дата першого засідання суду поки не призначена.

На підтримку Pussy Riot висловлювалися кілька десятків діячів російської культури, а також ряд зарубіжних музичних виконавців.



Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/445550">Gazeta.ua</a>