"Янукович отримав сигнал відпустити Тимошенко" - Соскін

Після того, як 12 серпня Янукович дав доручення міністру юстиції готувати документи для підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, можна припустити, що Янукович таки готовий випустити Тимошенко.

Таку думку висловив на своєму сайті директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, повідомляє УНН.

"Створюється враження, що відбулося якесь важлива подія, що Янукович отримав сигнал. Можливо, мала місце бесіда з послом США, або ще щось. Можливо, Янукович отримав якісь гарантії", - зауважив політолог.

Він припускає, що "Янукович перейшов певну межу, він прийняв рішення випустити Тимошенко, адже якщо цього не відбудеться, то навіть у разі підписання Угоди про Асоціацію, країни-члени ЄС можуть відмовитися ратифікувати цю угоду".

"У Януковича останній термін - вересень, і саме у вересні він може прийняти рішення виконати вимоги Європейського суду з прав людини. Тоді Верховний суд України винесе висновок, що оскільки Тимошенко була затримана незаконно, то винесення вироку теж не можна вважати правомірним. Тоді справа Тимошенко можуть повернути на нове розслідування, але при цьому вона буде звільнена. У такому випадку, Тимошенко може виїхати за кордон на лікування", - зазначив О.Соскін.

"Якщо наше припущення вірне, і Верховний суд прийме рішення визнати вирок Тимошенко неправомірним, то Януковичу залишиться тільки покарати якимось чином Фролову і Кірєєва за незаконне затримання Тимошенко. А коли вона вже буде не у в'язниці, то продовження розгляду справи буде вже нікому не потрібно, адже Тимошенко здатна кожен виклик до суду перетворити на грандіозне піар захід", - наголосив він.

Експрес