Американський політолог: Росія посилить шантаж України ближче до зими

Україна з Молдовою опиняться на передовій майбутніх конфронтацій із Москвою.

Про це пише старший співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США) Януш Бугайські у статті для «Українського тижня».

Експерт зазначає, що Кремль посилив тиск на Київ і Кишинів, щоб ті відмовилися від інтеграції до ЄС на користь російської орбіти й Митного Союзу.

За словами Бугайські, Росія протистоїть будь-якому руху пострадянських держав у напрямку Брюсселя з трьох причин. По-перше, євроінтеграція підірве проект євразійського возз’єднання під проводом Росії. По-друге, вона забезпечить цим країнам кращий захист від політичного та економічного тиску з боку РФ. По-третє, вважає він, кине виклик непрозорим бізнес-інтересам Кремля, зав’язаним на корупції та криміналі.

«У випадку України Москва посилить економічний та енергетичний шантаж ближче до зими. Щодо Молдови, то тут до економічних та енергетичних санкцій може додатися явна підтримка розділення країни через формальне визнання незалежності Придністров’я, як у випадку з Абхазією та Південною Осетією в Грузії», - вважає Бугайські.

Тиждень.ua