Україна за роки незалежності не змогла чітко визначити жодного зовнішньополітичного вектора.

Таку думку висловила народний депутат від фракції Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", секретар комітету Верховної Ради у закордонних справах Леся Оробець у ефірі "Українського радіо".

"Ми говоримо про вектори лише тому, що жодного вектора досі не було обрано, принаймні в публічній позиції. Що стосується того, чи ведеться насправді зараз дискусія про приєднання до Євросоюзу чи Митного союзу, то боюся, що нас питати нікого не будуть", - сказала Оробець.

За її словами, через невдалу політику президента Віктора Януковича всі більше українців бажають приєднання держави до Євросоюзу.

"За опитуваннями 48% українців прагнуть до Європи. Ще 6 місяців тому показники були зовсім інші. За 6 місяців адміністрації президента українців, що прагнуть в Єпропу стало більше. Тобто можна сказати, що Янукович є великим євроінтегратором. Інше питання, що дехто з українців не дочекався спрощення візового режиму і переїхав жити в Європу вже зараз", - зіронізувала Оробець.

Політик переконана, що влада неофіційно веде переговори щодо вступу до Митного союзу.

"Перемовини ведуться підкилимно. І не в форматі, де краще житиметься українцю, де краще вибудовувати бізнес", - вважає Оробець.

Gazeta.ua

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/business/476986">Gazeta.ua</a>