Європарламент ухвалив жорстку резолюцію щодо України. ВІДЕО

Українську владу закликають звільнити Юлію Тимошенко, Юрія Луценка і припинити переслідування інших політичних опонентів, а вибори - 2012 назвали "кроком назад"

Європейський парламент ухвалив сьогодні доволі жорстку резолюцію щодо України.

Вона показала, яким буде ставлення Старого світу  до нинішньої влади в Україні.    Резолюція доволі критично оцінює ситуацію. Так, наприклад, останні вибори названо «кроком назад» у порівнянні з попередніми виборами».  Але попри критику, Євросоюз готовий до зближення і прямо каже, що для цього потрібно зробити. Українську владу закликають покласти край вибірковому застосуванню правосуддя, а саме звільнити і реабілітувати Юлію Тимошенко, Юрія Луценка і припинити переслідування інших політичних опонентів.   

 "Ми друзі України, і нам дуже шкода, що український народ живе під владою режиму, крім того, до влади прийшли націоналісти. Звичайно,  пані Тимошенко, її друзі й інші опозиціонери мусять негайно вийти на свободу. Демократія в Україні вимагає негайного ремонту. З іншого боку, ми переконані, що Україна - це частина Європи і ми повинні її максимально наблизити до себе", - наголосила   депутат Європарламенту від Німеччини Бернд Поссельт.  

Також у документі наголошується, що для подальшої співпраці з ЄС потрібні реформи, дотримання принципів демократії, повага до прав людини. Тобто Україні продовжують давати позитивні сигнали, сподіваючись на зміни. І якщо українська влада покаже прогрес, то угоду про асоціацію з ЄС можуть підписати вже у листопаді наступного року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.