Янукович може чекати персональні санкції вже до кінця року - Яценюк. ВІДЕО

Якщо Янукович продовжуватиме діяти "в тій же манері", Україна підпаде під персональні санкції з боку країн Заходу - вважає лідер "Батьківщини".


На засіданні Європарламенту у Страсбурзі обговорили питання України. Деякі європейські парламентарі вважають, що позбавлення депутатського мандата захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка є провокаційний кроком української влади, який знижує шанси України на підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Персональні санкції проти українського керівництва можуть бути введені вже до кінця цього року. Такий прогноз зробив в інтерв’ю «Голосу Америки» лідер Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк.

«Частина політикуму хотіла би, щоб проти України негайно ввели санкції, щоб проти України були жорсткі заходи наших партнерів і щоб Україна перейшла навіть не в сіру, а в темно-сіру зону саме за режиму Януковича. Можливо, це був би правильний крок. Але тут є одне «але».

За таких умов постраждає не тільки Янукович, а всі 45 мільйонів українців. Тобто після введених персональних санкцій нам потім років п’ять доведеться працювати на те, щоб повернутись хоча б на ті позиції, на яких ми сьогодні знаходимось. Тобто якщо проти країни ввели персональні санкції, то всі забудуть за Януковича, але всі будуть пам’ятати за державу Україна.

Саме тому «західники» поки що не прийняли остаточного рішення про введення персональних санкцій. Але чи буде прийняте це рішення? Скажу вам так: якщо Янукович продовжуватиме в тій же манері, в якій він зараз працює, я даю максимум до кінця поточного року – максимум! – якщо не раніше, і Україна попаде під персональні санкції».

Голос Америки