Олександр Турчинов зустрівся з МакКейном: Зараз відбувається спроба відновлення силовим шляхом Радянської імперії. ВІДЕО

У п’ятницю відбулася зустріч Голови Верховної Ради, виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова з делегацією Конгресу США на чолі з Сенатором Джоном МакКейном.

Під час зустрічі Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні та військову агресію Російської Федерації на півострові Крим.

За словами Олександра Турчинова, те що відбувається в Криму -  фактична спроба відновлення силовим шляхом Радянської імперії.

«Сьогодні протистояння перейшло фактично на новий рівень: або переможе нова молода демократія, або тоталітарна завіса впаде на Україну», - сказав він, наголосивши, що влада сподівається на реальну допомогу від своїх стратегічних партнерів та країн-підписантів Будапештського меморандуму.

Водночас Сторони погодились з необхідністю пошуку мирного врегулювання конфлікту в Криму.

Разом з тим, наголосив Олександр Турчинов, «на превеликий жаль, Росія не дала жодного сигналу щодо можливості мирного вирішення конфлікту».

«Не маючи жодного мотиву, російська влада не припиняє розгортання агресії в Криму та не прибирає свої війська зі східного кордону України», - сказав керівник Парламенту. 

У свою чергу, американська сторона запевнила, що США готові надати всебічну допомогу Україні у розв'язанні конфлікту на півострові Крим.

«Ми зробимо все, що в наших силах, щоб вам допомогти», - наголосив Дж. МакКейн.

Сторони погодились, що нинішня ситуація, що склалась в Криму, - це перевірка того, чи працює в ХХІ столітті система колективної безпеки, чи всі суперечливі питання, які й надалі виникатимуть в світі, будуть вирішуватись лише шляхом сили.