Яценюк розкрив план по імпічменту Януковича

Опозиція розраховує одержати конституційну більшість після виборів у парламент 2012 року за рахунок мажоритарників від влади.

Про це в інтерв'ю Комерсант-Україна розповів лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

"300 депутатів у нас з'явиться не тільки за рахунок наших прихильників і виборців, але й за рахунок тих, хто обирається по мажоритарці від влади - вони зрозуміють, що в округах їх порвуть за провальну політику влади, їм треба буде себе рятувати", - сказав він.

"Чесно зізнаюся: я не думаю, що ці депутати будуть думати про народ України, але вони почнуть рятувати себе й примкнуть до тих, хто сильніший, а сильнішими будуть ті, на чиїй стороні буде народ, тобто ми. Так, наш план — це не одноходовка, він складний, я все розумію, але це приблизно той план, що зможе спрацювати", - додав Яценюк. 

Він також відзначив, що більшість є одним з етапів плану по імпічменту президента.

"Що стосується Януковича і його команди, то я дозволю собі це сказати: вони не підуть — ні самі, ні навіть внаслідок демократичних виборів. Тому їх треба "піти". 

"Є кілька етапів цієї операції. Першим є створення більшості в парламенті, не просто більшості, а в 300 голосів. Така більшість одразу збалансує Януковича, оскільки якщо з-під його контролю вийде парламент, одразу ж за ним піде судова влада, а потім і уряд", - пояснив Яценюк.

"І це навіть незважаючи на те, що він призначає членів Кабінету міністрів. Уряд, що не зможе затвердити бюджет, не буде мати підтримки в Раді, перестане бути ручним для Януковича, він почне розмовляти з парламентом", - додав Яценюк.

"Саме ця більшість прийме закон про порядок імпічменту президента. Я прекрасно розумію, що наступного дня Янукович його ветує, але я також розумію, що в нас набереться 300 голосів для подолання його вето", - додав Яценюк.