“Пролізе” чи не “пролізе” - Янукович спробує відкласти президентські вибори, - Яценюк

Президент Янукович на прикладі затягування з київськими виборами випробовує варіант перенесення президентських виборів 2015 року.

Про це заявив голова Політради ВО “Батьківщина”, голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк у програмі “Відверто з Віталієм Портниковим” на каналі ТВі у неділю, 14 липня., повідомляє прес-служба партії.

На переконання Арсенія Яценюка, президент Янукович не призначає вибори Київської міськради, “тому що боїться, що програє виборчу кампанію”: “Те саме відбувається з мером - мера столиці немає вже протягом останніх двох років. Янукович також дає вказівку не призначати вибори, тому що в нього перед очима стоїть страх перед 2004 роком. Тому що він усвідомлює: якщо київська влада буде не його, то кияни знов будуть виходити і захищати президентські вибори 2015 року”.

“Це базовий політичний конфлікт: ви крадете у киян право вибирати свою владу, керувати своїм містом і отримуєте повноваження, яких у вас не повинно бути. І не тільки у киян - це буде приклад по всій Україні”, - наголосив він.

Янукович пробує – “пролізе” чи не “пролізе”. Так можна продовжити термін повноважень президента та Верховної Ради”, – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що під час минулого скликання парламенту влада внесла зміни до Конституції: “Обирали депутатів на чотири роки, а вони продовжили термін повноважень минулого скликання ще на рік”.

Голова Політради ВО “Батьківщина” нагадав, що три опозиційні фракції не дали можливості провести засідання Київради: “Усвідомлюю, що вони далі будуть намагатись зібрати це нелегітимне засідання. І ми повинні бути готові до будь-якого розвитку сценарію. Вони будуть збирати засідання, будуть намагатись протягнути якісь рішення, але це не впливає на легітимність цього органу”.

Арсеній Яценюк підкреслив, що одна з вимог ЄС, які Україна має виконати до Саміту Східного партнерства, - це призначення виборів як у проблемних округах, так і в Києві. За його словами, опозиція домагатиметься цього в парламенті, не даватиме можливості Київраді проводити нелегітимні засідання: «Кияни повинні відчути, що ми не просто на словах, а на ділі боремось за їхнє право».