Журналісти "Експресу" висунули Клименку ультиматум

Журналісти львівської газети "Експрес" вимагають від міністра доходів і зборів Олександра Клименка до 12:00 п’ятниці припинити дії, які блокують чи обмежують діяльність підприємств, які видають газету.

Відповідний ультиматум Клименку вони висунули у Львові під час акції протесту на площі перед будівлею регіонального управління Міністерства доходів і зборів.

О 12:00 на площі декілька десятків журналістів вишикувались у шеренгу, поклавши руки на плечі один одному. Перед собою вони поклали великий банер розміром 3х6 метра із перекресленим зображенням Клименка. На банері – два надписи: «Податківці порушують закон. Стоп чупакабрам!».

«Вимагаємо упродовж 48 годин, починаючи з 12:00 (за київським часом) 14 серпня 2013 року беззастережно припинити будь-які незаконні дії, які блокують чи обмежують діяльність шести підприємств, що здійснюють випуск у світ газети «Експрес», десятків інших популярних газет та журналів України, притягти до відповідальності посадових осіб, що причетні до організації тиску на газету «Експрес» та назвати публічно їх прізвища», – зачитали журналісти "Ультиматум"

«Після завершення зазначеного у цьому Ультиматумі терміну залишаємо за собою безумовне право вдатися до дій, передбачених Загальною Декларацією прав людини та п.4 ст. 55 Конституції України», – додали вони.

Журналісти також спростували повідомлення Міністерства доходів та зборів України, в якому повідомлялося про "відсутність скарг" від керівників заблокованих податківцями підприємств. Журналісти зазначили, що відповідні скарги надсилалися у письмовій формі у день виникнення проблеми.

Нагадаємо, керівництво видання «Експрес» заявило, що з 12 серпня повноцінна робота шести підприємств, що забезпечують підготовку, випуск та розповсюдження газети заблокована.

Читайте також: Контора Клименко заблокировала работу львовской газеты "Экспресс"

У заяві зазначалось, що починаючи з 16:30 12 серпня усі підприємства одночасно позбавлені можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що адмініструється центральним апаратом Міністерства доходів та зборів України.

Як відомо, у лютому головний редактор газети «Експрес» Ігор Починок передав у парламентський комітет зі свободи слова документи та частину аудіозаписів, які підтверджують тиск на засоби масової інформації в Україні.

Експрес