Лукаш: Янукович не має правових підстав для помилування Тимошенко. ВІДЕО

Віктор Янукович не має правових підстав для помилування ув'язненої Юлії Тимошенко.

Про це заявила міністр юстиції Олена Лукаш на прес-конференції у Києві. Утім, вона додала - це її особиста думка. Зазначила, за алгоритмом звільнення ув’язнених своє слово має сказати комісія про помилування. А вона вже вирішила, що звільняти Тимошенко зарано! Нагадаємо, вирішення питання Юлії Тимошенко є ключовою вимогою Європи для підписання Угоди про асоціацію на вільнюському саміті у листопаді.

Олена Лукаш: «Вся комісія вважає передчасним вирішення цього питання, бо не завершені судові розгляди у інших справах, немає вироків і ми не можемо сказати якими вони будуть - виправдовувальні, звинувачувальні. І взагалі, на сьогодні - це не компетенція Президента. Якщо це питання і може розглядатися, то тільки на певних умовах».

Раніше адвокат Тимошенко, Сергій Власенко зазначав, що "згідно з Конституцією, у президента є необмежене право на помилування".

Захисник наголошував, що процедура помилування регулюється не законом, а указом президента.

"У перекладі з юридичної мови на пацанську це означає, що президент сам для себе своїм указом встановив обмеження, - а в ситуації з Луценком він вже показав усім, що ці обмеження можна не брати до уваги", - сказав Власенко.