Місія Кокса-Кваснєвського продовжила свою діяльність. ВІДЕО

Конференція Президентів Європейського Парламенту вирішила продовжити свою місію зі спостереження за політичними судовими процесами в Україні на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським до середини листопада.

Про це на брифінгу у Брюсселі заявив президент Європарламенту Мартін Шульц. "Ми домовилися, що місію буде продовжено до середини листопада, оскільки головна мета - вирішення справи Тимошенко - не була досягнута. Ми сподіваємося, що рішення буде знайдено до саміту у Вільнюсі, під час якого можливе підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», - сказав він.

За його словами, для цього Пет Кокс і Олександр Кваснєвський презентували Конференції Президентів Європарламенту проект листа до президента Януковича, в якому пропонується шлях вирішення справи Юлії Тимошенко. «Ми називаємо це помилуванням, завдяки якому Юлія Тимошенко зможе поїхати на лікування до Німеччини після двох років ув‘язнення. Подібний механізм використовувався для вирішення справи Юрія Луценка», - підкреслив Мартін Шульц.

Крім того він нагадав про умови Ради ЄС, які необхідно виконати Україні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, ключовою з яких є вирішення політично-мотивованих вироків, в першу чергу справи Юлії Тимошенко. У цьому зв‘язку, колишній Президент Європарламенту Пет Кокс заявив: «У звіті місії, яка була презентована Конференції, написано, що Україні все ще залишається виконати умови, висунуті Радою ЄС, особливо що стосується справи Юлії Тимошенко».

У свою чергу екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський висловив сподівання, що справу Юлії Тимошенко буде вирішено до саміту у Вільнюсі.