Завдання парламенту наступного тижня – скасування диктаторських повноважень Януковича, – Арсеній Яценюк

Скасування диктаторських повноважень президента – це завдання парламенту наступного тижня. Якщо протягом тижня в стінах парламенту ми не побачимо результату – конфлікт буде вирішуватися вже не в Раді, а на вулиці.

Про це заявив журналістам голова Політради ВО "Батьківщина" та фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк у суботу, 15 лютого, по завершенні вшанування пам’яті воїнів-афганців, повідомляє прес-служба політсили.

Арсеній Яценюк підкреслив, що наступного тижня в парламенті повинна бути проголосована постанова, яка відновлює редакцію Конституції 2004 року: "Чинний президент користується повноваженнями, які йому ніхто ніколи не давав, на які він ніколи не обирався українським народом".

"У нас є юридична і політична база, тому затягування часу з боку влади означає, що вони не готові не те що до будь-якого діалогу, вони не готові почути український народ, який вимагає нової влади, нової Конституції, нового президента", - наголосив він.

За словами Арсенія Яценюка, "якщо протягом наступного тижня в стінах парламенту ми не побачимо результату, це означає тільки одне – що влада йде на загострення та ескалацію ситуації": "І тоді цей конфлікт буде вирішуватися вже не в парламенті, а на вулиці".

"Люди вимагають дій від провладної більшості, яка своїми голосуваннями фактично утримує незаконний диктаторський режим", - додав він.

"Скасування диктаторських повноважень – це завдання парламенту наступного тижня", - підкреслив він.

Відповідаючи на запитання журналіста стосовно можливості звільнення протестувальниками адміністративних будівель, Арсеній Яценюк наголосив: "Основне – що зараз звільнені всі люди".

Він нагадав про заяву прокурора міста Києва стосовно того, що затримані активісти будуть звільнені лише в тому випадку, якщо протестувальники звільнять "не просто всі приміщення, а й весь Майдан": "Цього не буде. Ми залишаємося в приміщенні Будинку профспілок, Українського дому, в Жовтневому палаці. Ми залишаємося на Майдані. Що стосується інших приміщень, Рада ВО "Майдан" із цього приводу прийняла рішення, і ми будемо бачити, як будуть виконуватися в першу чергу рішення влади".