Президент Віктор Янукович пропонував канцлеру Німеччини Ангелі Меркель "викупити" екс-прем'єра Юлію Тимошенко за $7 млрд.

Про це в інтерв'ю виданню "Остров" розповів один із засновників руху "Чесно"Олег Рибачук.

За його словами, негативний імідж Януковича формується в тому числі й на зустрічах з першими особами.

Так, він розповів про одну із зустрічей з Меркель.

За словами Рибачука, на зустрічі Янукович сказав: "Ну, хочете Тимошенко, тож сплатіть, вона ж вкрала 14 мільярдів, так ми віддамо її за половину ціни".

"Це інформація від помічника Меркель. Хтось із товаришів регіональних переконав Януковича, що Тимошенко вкрала й вивела в Євросоюз 15 мільярдів доларів. Звідки цифра така - хрін його знає. І Янукович був шляхетний, він запропонував Меркель за півціни її викупити. І мені радник Меркель розповів, що вона довго приходила до тями, а коли отямилася, перестала з ним вітатися", - розповів Рибачук.

У коментарі "Українській правді" Рибачук зауважив, що знає про цю історію від "декількох достовірних джерел, яким він може довіряти", "це німці з політичного кабінету Меркель".

Він також нагадав ще одну історію, коли після зустрічі держсекретаря Гілларі Клінтон з Януковичем у лютому цього року, вона заявила, що на переговорах був поганий перекладач, і український президент не розумів, що йому кажуть.

"Про це я знаю з американських джерел. Це відомий факт", - додав Рибачук.

Він наголосив, що не можна на зустрічах тет-а-тет говорити відкрито неправду або обіцяти й не виконувати.

"У мене одна мета - пояснити, чому він нерукоприкладний у Європі", - резюмував Рибачук.

Нагадаємо, раніше Меркель заявила, що в Україні та Білорусі громадяни страждають від "диктатури й репресій".

Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/politics/450833">Gazeta.ua</a>