Віктор Балога: Бюджет-2014 – це квіточки порівняно з законопроектом 3879. Це Північна Корея в центрі Європи.

Повірте, бюджет-2014 – це квіточки порівняно з законопроектом 3879, який сьогодні «проголосували руками». Якщо хтось ще не вкурсі, то це не банальне «заочне правосуддя», це не те, що реставрація сталінізму - це щось набагато гірше.

Там і сталінський принцип «більше трьох не збиратися», і вилучення транспортних засобів у автомайданівців. Адміністративні арешти за участь у мітингах, а під це може попасти будь-хто, хто просто проходив поруч. Виправні роботи за наклеп, яким може бути оголошено будь-яке повідомлення у соціальних мережах. За опір працівникам влади – до 4 років позбавлення волі і ще дуже багато всього. Це Північна Корея в центрі Європи.

Я не знаю, хто куди дивився, хто чим займався, але цього законопроекту більше, ніж достатньо, щоб припинити говорити і нарешті почати діяти. Поки ще всіх не попересаджали.

Євросоюз і США повинні встановити пряму залежність між введенням жорстких санкцій і набранням чинності законопроекту 3879.

Бо завтра в країні не зможуть працювати не лише такі організації, як ОПОРА і КВУ, але й ті, хто за кошти донорів допомагають хворим на рак і СНІД. Я вже мовчу про такі неприпустимі для демократичного світу речі, як ліцензування (тобто цензурування) інтернету і продаж SIM-карт за паспортами.

Досить підбирати слова у розмові з українською владою. Вона сприймає це як слабкість.

Тому потрібно діяти жорстко уже сьогодні, бо завтра буде пізно.

Віктор Балога