Трансляцію мітингів на Першому національному замовляє втаємничена громадська організація, - Томенко

У відповідь на звернення Голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка щодо надання інформації про те, хто замовляв і фінансував розміщення телепередачі «Акція «Будуємо Європу в Україні». Прямий ефір», що транслювалася на Першому національному каналі 24 листопада і носила відвертий політичний характер, НТКУ повідомила, що ця трансляція була здійснена на підставі «договору, укладеного з Всеукраїнською громадською організацією».

Микола Томенко звертає увагу на те, що замовником трансляції не лише виявилася якась безіменна громадська організація, а і не зазначено також, чи оплачувалась ця трансляція як політична реклама і якою була сума проплати. Він нагадав, що дана передача була прямою трансляцією з мітингу Партії регіонів, а Перший національний канал – державний і, відповідно, фінансується з Держбюджету, тому очевидно, що ця телепередача мусила бути розміщена на правах політичної реклами, про що відповідної позначки під час трансляції не було.

Микола Томенко також зауважив, що подібна ситуація, на жаль, була не єдиним випадком трансляцій на Першому національному каналі.

Він повідомив, що повторно звертатиметься до керівництва НТКУ з вимогою надати повну інформацію щодо умов трансляції названої телепередачі.