Колишній президент і лідер партії "Наша Україна" Віктор Ющенко заявив, що якщо українці втратять демократію, то в Україні переможе імперія "русского міра".

Про це політик сказав у фільмі "Наша Україна". Віктор Ющенко. Захисти Україну", продемонстрованого в ефірі Першого Національного телеканалу.

"Наближаючись до західних стандартів, ми віддалялись від Росії. Але північний сусід не збирався втрачати право на "вічну дружбу братніх народів", - зазначив Ющенко.

Він наголосив, що ще за його президентства всередині України розпочались провокації.

"Національну демократію компрометували спробами розколу команди. Ситуацію розхитували скандалами, конфліктами. Росія шукала лояльних та ефективних партнерів серед учасників демократичного руху", - розповів екс-глава держави.

За його словами, Кремль дуже швидко знайшов в Україні потрібних політиків з амбіціями, тому 2008 рік став "рубіконом у руйнуванні демократичних здобутків".

"Але якщо ми втратимо демократію, виграє імперія "русского міра". Якщо ми втратимо підвалини національної ідентичності, виграє радянський табір. Бо це конфлікт двох світів, двох цивілізацій, зрештою — двох епох", - підсумував Ющенко.